Zvezda trojkom do polufinala Kupa! Na Marakani završena vršačka bajka! (VIDEO)

10.04.2024

20:49

0

Crveno-beli i Vrščani na stadionu „Rajko Mitić“ igrali četvrtfinalni meč Kupa Srbije

Aleksandar Katai, Šerif Endiaj i Jovan Šljivić - Copyright MN Press

Kupovi su omiljeno takmičenje za niželigaše širom sveta jer su idealna prilika da na spavanju uhvate favorizovane rivale. Uspelo je to Vršcu dva puta ove sezone, međutim do treće, ujedno i najveće senzacije srpski prvoligaš nije mogao.

Posle eliminacije lučanske Mladosti i Napretka, Vrščani su u četvrtfinalu masovnijeg takmičenja udarili u zid Marakane, na kojoj fudbaleri Crvene zvezde nisu gostima ostavili ni trunku nade da mogu do istorijske pobede3:0.

Malo je Vladan Milojević promešao karte, ukazao šansu nekolicini Zvezdine dece, kojima je posao na večerašnjem meču značajno olakšao Aleksandar Katai ekspresnim golom posle samo šest minuta igre.

Nisu se Vrščani obrukali na najvećem srpskom stadionu. Iako rezultat možda tako pokazuje, nije crveno-belima bilo baš lako da osiguraju trijumf jer su se gosti, pogotovo u prvom poluvremenu, sjajno branili i odbijali sve nalete Zvezdinih ofanzivaca.

Međutim, u drugom poluvremenu sve je relativno brzo bilo okončano. Milojević je sredinom drugog dela uveo Endiaja i Bukarija, koji su ubrzo potom overili trijumf i plasmana Zvezde u polufinale Kupa.

KRAJ! Zvezda je pobedila Vršac 3:0!

81. minut - GOOOL! Bukari se našao na pravom mestu posle kornera sa leve strane i lako ubacio loptu u mrežu na drugoj stativi!

78. minut - Zanimljiva situacija na Marakani. Gosti menjaju golmana, a da pritom Nović nije povređen. Rezervni čuvar mreže Vršca Stevanović danas slavi 19 rođendan i ovo mu je sigurno najbolji poklon. Takođe, Pajović je zamenio Stojkovića.

77. minut - Velika prilika za Endiaja je propala jer je Zvezdin napadač slabo zahvatio loptu na petercu gostiju i šutirao pravo u Novića.

76. minut - Stojković dobija prvi žuti karton na meču.

75. minut - Promene u obe ekipe. Andrija Maksimović je u Zvezdi zamenio Šljivića, dok je u Vršcu David Ivić na terenu umesto Čejića.

73. minut - Pokušao je Mijailović sa distance.

65. minut - GOOOL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Endiaj.

- I iz drugog ugla...

58. minut - Dvostruka promena u Zvezdi. Bukari i Endiaj su na terenu mesto Krasoa i Sremčevića.

50. minut - Šutirao je Katai, ali je i on bio neprecizan.

47. minut - Odmah je Gabonac oprobao šut sa distance, ali je lopta otišla preko prečke.

46. minut - Jedna promena u Zvezdi. Kanga je zamenio Mimovića.

Pogledajte foto galeriju iz prvog poluvremena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Čim je istekao 45. minut završen je prvi deo igre. Crvena zvezda - Vršac 1:0.

45. minut - Još jednom je zapretio Katai, ali je šutirao direktno u Novića.

41. minut - Velika šansa za Zvezdu. Kraso je pogodio Lazevskog, na loptu je natrčao Katai, ali je njegov šut na gol liniji zaustavio jedan defanzivac gostiju.

36. minut - Pokušavaju crveno-beli da dođu do drugog gola, pritiskaju poslednju liniju Vršca sa svih strana, ali zasad gosti relativno lako odbijaju sve nalete rivala.

29. minut - Zapretili su Vrščani posle kornera, ali ponovo nije bilo veće opasnosti za Popovića.

26. minut - Malo je zatišje na travi najvećeg srpskog stadiona.

19. minut - Kraso je odlično šutirao sa 17 metara, ali je golman Vrščana uspeo paradom da sačuva svoju mrežu. Posle kornera nije bilo opasnosti za goste.

15. minut - Zapretio je Stamenić glavom posle kornera, ali je šutirao pored gola.

13. minut - Nisu došli gosti na Marakanu samo da se brane, pokazuju to i tri izvedena kornera u prvih 13 minuta meča. Nije bilo veće opasnosti za crveno-bele posle njih.

9. minut - Lainović je prvi zapretio Popoviću, ali iskusni čuvar mreže nije imao veći problem.

6. minut - GOOOL! Iz prve šanse Zvezda je povela, strelac je Katai!

- Pogledajte vodeći gol Zvezde i iz drugih uglova.

1. minut: Počeo je meč na Marakani.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Popović - Mimović, Dragović, Milunović, Radojević - Mijailović, Stamenić - Kraso, Šljivić, Katai - Sremčević.

VRŠAC: Nović - Terzić, Dijuf, Stojković, Lazevski - Lainović, Milivojević, Čejić, Todorović, Žunić - Rikelme.