Partizan nastavio poteru za Zvezdom! Kastiljo ubio pauka i zasenio nestvaran promašaj Severine! (VIDEO)

0

Autor: A. Š./P. K.

Golovi, šanse i sve bitno što se dešava na meču, na 24sedam u FULL HD

Kastiljo slavi gol protiv Novog Pazara - Copyright MN Press

Posle dužeg vremena Partizan je odigrao jedan meč bez stresa za svoje navijače. Pred solidno popunjenim tribinama na stadionu u Humskoj, crno-beli su savladali Novi Pazar i nastavili poteru za liderom šampionata Crvenom zvezdom - 2:0.

Rutnski su izabranici Igora Duljaja izašli na kraj sa gostima na čijoj klupi je večeras debitovao i četvrti trener u tekućoj sezoni Slavko Matić. Po ko zna koji put se na Topčiderskom brdu potvrdilo pravilo da kada favorit na vreme otvori rivala uglavnom bez mnogo drame zatvara susret u svoju korist.

A momci u crno-belim dresovima upravo su to uradili u poslednjem meču nedeljnog programa Superlige. U 35. minutu Ksander Severina je milimetarski preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio malu mrežu gola gostiju, koji su svoju šansu da nešto više urade u Humskoj ispustili pre primljenog gola.

A onda se Holanđanin žestoko obrukao. Na otvaranju drugog poluvremena imao je zicer da duplira prednost, ali je uspeo da promaši ono što je bilo mnogo teže promašiti, napravivši ujedno i "heroja" od golmana Pazara Mirkovića.

Ipak, samo pet minuta kasnije viđen je ubedljivo najlepši momenat utakmice i bez dileme jedan od najvećih favorita za gol sezone u Superligi. Vezista Šahtjora na pozajmici u Partizanu Denil Kastiljo ispalio je projektil pod prečku čuvara mreže gostiju, koji nije imao ni promil šanse da još jednom spektakularno sačuva mrežu.

Javor – Mladost 18.30 (A1P)

KRAJ! Partizan je pobedio Novi Pazar 2:0!

90. minut: Žuti karton dobija Janković. U nadoknadi vremena igraće se još tri minuta.

88. minut: Prilika za goste, ali je Opara bio sebičan i šutirao je pored gola sa ivice kaznenog prostora.

82. minut: Poslednja izmena u Partizanu, Janković ulazi umesto Severine.

79. minut: Duljaj Zahida menja sa Šćekićem.

77. minut: Žuti karton dobija fubaler gostiju Đo.

72. minut: Izlazi iz igre Sejduba Suma i dobija aplauze, isto kao i ranije Ljajić, Šćepović. U igri je Petković, fudbaler Partizana na pozajmici u Pazaru.

68. minut: PREČKA! Karaklajić je čudno zahvatio loptu, ali je umalo došao do gola.

65. minut: Žuti karton dobija Baždar.

62. minut: Četiri izmene u Pazaru: Ulaze Islamović, Opara, Srećković i Karaklajić, a izlaze Ljajić, Šćepović, Adešina i Momčilović.

56. minut: Goool! Evrogol postigao je Kastiljo!

50. minut: Obrukao se Severina! Potpuno sam je bio Holanđanin na šest, sedam metara od gola, ali je čuvar mreže Novog Pazara fenomenalnom intervencijom sačuvao goste u igri.

I usporeni snimak... Zaista neverovatno...

- Počelo je drugo poluvreme u Humskoj. Treneri nisu ništa menjali u sastavima u odnosu na start meča.

Pogledajte fotke sa poluvremena:

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Novi Pazar 1:0

47. minut: Ništa od slobodnog udaraca, pogađa živi zid. Kraj prvog poluvremena.

46. minut: Faul na ivici kaznenog prostora, Fajed dobija žuti karton. Dobra prilika za Partizan.

45. minut: Igraće se dva minuta nadoknade.

38. minut: Stojković je strahovito šutirao iz daljine, Mirković se sjajno bacio, odbranio i poslao loptu u korner, 5:0 u udarcima iz ugla za Partizan.

Iz drugog ugla:

36. minut: Prvo gol, pa mnogo sreće za Partizan. Kanute je oborio Ljajića u šesnaestercu, Lukić je pokazao na belu tačku, ali mu je pomoćnik skrenuo pažnju da je podigao zastavicu. Ofsajd.

35. minut: Severina pogađa za 1:0!

29. minut: Velika greška Goha na centru. Poklonio je loptu gostima, koji su krenuli u kontru, ali je Kanute počistio pas koji je poslao Ljajić.

26. minut: Zahid je centrirao iz slobodnjaka, ali je Floro u poslednji čas intervenisao ispred Kastilja i poslao loptu u četvrti korner za Partizan.

24. minut: Severina je opet upropastio kontru. Krenula je lepa kontra, ali je Holanđanin bio sebičan, ignorisao je dvojicu saigrača, hteo je sve sam i samo korner.

- Kratka sudijska pauza zbog vrućine.

22. minut: Opet je lako Pazar došao do šesnaesterca Partizana, ali je Ljajić šutirao preko gola. Gosti su definitivno bliži golu u ovim trenucima.

21. minut: Zahid je lepo probao sa oko 18 metara, ali tik pored gola.

19. minut: Partizan je imao kontru, ali je Severina poslao lenj pas na ivici šesnaesterca. Propala je ta prilika.

12. minut: Pazar je imao šansu! Suma se probio kroz odbranu svog bivšeg kluba, odložio loptu Šćepoviću, koji je šutirao iz blizine iskosa, ali je Jovanović siguran! Najbolja prilika na meču!

5. minut: Goh i Zahid su stvorili jako lepu situaciju, ali je blokiran Norvežanin. Novi korner za Partizan. Dobro je izveden, ali je odbrana na mestu.

4. minut: Neće se Pazar predavati, krenuo je odmah ofanzivno.

3. minut: Probao je Antić odmah na početku, ali samo korner! Solidan početak za Partizan.

1. minut: Počeo je meč! Pazar prvi napada.

- Oko 3.000 ljudi je na stadionu, mada neki navijači i dalje ulaze. Karte su bile besplatne.

Frank Kanute je u sastavu prvi put ovog proleća. Meč počinje i Ksander Severina, a u prvih 11 je ponovo i Aranđel Stojković, što je možda i nagrada za pobednički gol protiv Voždovca.

- Imamo sastave:

Partizan: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Kanute – Severina, Zahid, Goh – Baždar.

Novi Pazar: Mirković – Bojat, Fajed, Azemović, Floro – Đo, Momčilović, Adešina, Ljajić - Suma, Šćepović.