Katai doneo Zvezdi prvo mesto u plej-ofu! Šampion dao dva gola, mogao i da primi (VIDEO)

07.04.2024

17:57

0

Autor: P.K.

Meč-viner šampiona dvostruki strelac, domaćin bio tvrd protivnik

Detajl sa meča - Copyright Facebook/FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je potvrdila prvo mesto u plej-ofu Superlige, pošto je u gostima pobedila Radnik 2:0.

Surduličani su zapretili ozbiljno, ali je u drugom poluvremenu ušao Aleksandar Katai i postigao oba gola za siguran trijumf.

Crvena Zvezda je u teškoj borbi savladala Radnik, koji je imao svoje jako dobre šanse.

Od samog početka meča jasno je bilo da će Radnik igrati defanzivno. Zvezda je imala veći posed lopte, ali nije uspevala da pronađe put do gola. Najbliže su bili Olajinka čiji je udarac glavom odbranio Ranđelović i Hvang čiji je šut prošao preko gola.

Radnik je imao i svoje šanse. Anđelković je propustio pravi zicer u prvom poluvremenu, a Hajdarević je u drugom poluvremenu pogodio preko gola.

Zvezda je konačno slomila otpor Radnika u 76. minutu. Katai je ušao s klupe i sjajnim udarcem sa ruba šesnaesterca savladao Ranđelovića posle jako lepe akcije.

Katai je postavio konačni rezultat u 88. minutu kada je glavom pogodio posle centaršuta Mijailovića.

Zvezda je ovim trijumfom osigurala prvo mesto na tabeli Superlige Srbije i prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Golove i šanse možete videti u našem blogu uživo.

Kraj meča: Radnik - Crvena zvezda 0:2

90. minut: Igraće se četiri minuta nadoknade.

88. minut: Katai!!!! Sada je glavom savladao Ranđelovića, 2:0 za Zvezdu!

Iz drugog ugla:

87. minut: Čuva Zvezda loptu posle gola, Radnik nema rešenja. Deluje da crveno-beli rutinski privode meč kraju.

76. minut: Goooooooool! Katai! Zadužen je za golove protiv Radnika. Ušao je u drugom poluvremenu, uneo novu energiju i sad je to konačno krunisao golom posle prelepe akcije.

70. minut: Katai je probao iz teške pozicije, maltene iz mrtvog ugla - stativa!

69. minut: Hvang je imao sjajnu šansu! Došla je lopta do njega, bio je neometan, ali u trku i šutirao je preko gola! Najbolja šansa za Zvezdu u drugom poluvremenu.

65. minut: Kakva šansa za Radnik! Điga je pogrešio, Hajdarević je sa pet metara šutirao, ali je Glazer ponovo bio na mestu! Svaka čast Izraelcu! Posle prvog kornera za domaće se ništa nije desilo.

62. minut: Rustemoviću se ukazuje pomoć posle sudara sa svojim saigračem. Prošlo je sat vremena igre, čeka se gol...

58. minut: Olajinka ponovo najčešće u šesnaestercu domaćina, ali ništa više od iznuđenog kornera nije uradio.

56. minut: Radnik je prešao pola, nikoga nije bilo u šesnaestercu Zvezde, ali ništa od toga...

53. minut: Probao je Katai, ali bezopasno:

49. minut: Pokušao je Ivanić sa 20-ak metara malo iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla preko prečke.

Igra je prekinuta zbog pirotehnike:

- Počelo je drugo poluvreme. Milojević je umesto Stamenića na teren poslao Kataija.

Kraj prvog poluvremena: Radnil - Crvena zvezda 0:1

45+5. minut: Anđelković je bio u kontri, ali je Điga bio na mestu! Kraj prvog poluvremena.

45+2. minut: Prošla su dva minuta nadoknade. Posle prvih oko 25 minuta koji su bili dobri, dosta je umrtvljena igra sada.

45. minut: Četiri minuta nadoknade će se igrati.

39. minut: Po jedan karton na obe strane. Prvo Ndijae, pa onda Kadijević. U kartonima 1:1, golova i dalje nema.

32. minut: Odmah posle je probao Jovanović, ali je njegov šut bio više kao dodavanje Glazeru.

32. minut: Ivanić je lepo dostavio loptu Ndijaeu, koji se okrenuo i šutirao, ali pravo u dobro postavljenog Kadijevića.

30. minut: Sudar Šerifa i Ranđelovića. Golmanu Radnika je ukazana medicinska pomoć.

27. minut: Sudijski tajm-aut i prilika da se igrači osveže. Jako je toplo u Surdulici, blizu 30 stepeni.

23. minut: Nova za Zvezdu! Kanga je izveo korner, Šerif je skočio i lepo glavom poslao loptu na drugu stativum, ali je Ranđelović bio na mestu! Opet je spasio mrežu Radnika!

18. minut: Kakva šansa Radnika! Glazer je poklonio loptu Anđelkoviću, koji je imao zicer, ali se Zvezdin golman fenomenalno iskupio! Ovo je mogao vrlo lako da bude gol!

16. minut: Ndijae je probao, ali je pogodio spoljni deo mreže:

15. minut: Osim samog početka, Radnik deluje potpuno bezopasno u fazi napada. Deluje kao da imaju želju, ali je razlika u kvalitetu baš velika.

13. minut: Ivanić je isplanirao, pa servirao loptu Mijailoviću, ali on šutira preko gola.

10. minut: Prva šansa na meču! Hvang je probao, ali brani Ranđelović! Lepo je ovo Korejac zamislio, ali je golman bio na mestu.

8. minut: Pokušava Zvezda, ali bez pravih situacija. Kanga je ostao na zemlji posle duela sa Hajdarevićem.

4. minut: Deluje da Radnik želi da zapreti, a Đorđević je pokazivao da zna kako se igra protiv Zvezde. Ništa se bitno nije desilo na terenu.

1. minut: Počeo je meč! Radnik prvi kreće sa centra.

- Lepo je popunjen gradski stadion, uglavnom pristalicama Zvezde.

Printscreen/TV Arena sport

- Ko je na klupi? U Radniku, to su: Vukadinović, Bogdanović, Cvetković, Kunić, Milićević, Šovšić, Stanojević, Stojanović, Stojković, Zajmović. U Zvezdi spremno čekaju: Zoran Popović, Katai, Kraso, Mimović, Milunović, Nikolić, Šljivić i Sremčević.

- Jedna od priča ovog meča jeste i Gelor Kanga. Povratkom Milojevića on je opet postao jedna od centralnih figura Zvezdinog tima, ali problem je što ima tri žuta kartona i još jedan će doneti automatsku suspenziju.

- Ovo su sastavi:

Radnik: Ranđelović - Gašić, Sadik, Vranjanin, Kadijević - Hajdarević, Oreščanin, Rustemović - Jovanović, Anđelković - Čumić.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Stamenić, Kanga - Olajinka, Hvan, Ivanić - Nndijae.

- Zvezda ima sjajan učinak protiv Radnika, iako je navijačima i te kako u sećanju 2021. godina, kada su Surduličani kod kuće pobedili, a u Beogradu odigrali 1:1. Ipak, nije to sprečilo crveno-bele da osvoje titulu.