Crvena zvezda pobedila Zenit u bratskom meču, na tribinama je bio spektakl! (FOTO/VIDEO)

0

Meč počinje minutom ćutanja u čast ubijenih u Moskvi

Detalj sa meča - Copyright MN Press

Crvena zvezda je pobedila Zenit u prijateljskom, bratskom meču šampiona Srbije i Rusije.

Na kraju je Nikola Knežević postigao pobednički gol za 1:0, ali je rezultat bio u drugom planu.

Drugo poluvreme bilo je posebno zanimljivo, uz brojne šanse na obe strane.

Zvezda je promenila igrače pred kraj meča, a Zenit je imao nekoliko dobrih prilika koje nisu rezultirale golom.

Zvezda je igrala u kombinovanom sastavu, sa dosta mladih igrača, jer je dobar deo tima sa reprezentacijama. Ipak, ovaj događaj će ostati upamćen po neverovatnoj atmosferi koja je vladala na tribinama.

U centru pažnje nije bio samo rezultat, već i srdačna podrška koja je dolazila sa tribina, gde su navijači pevali u čast Rusije, Kosova i čvrstog bratstva između dva naroda, što je događaju dalo poseban ton nacionalne žurke, koju je dodatno uveličala Danica Crnogorčević svojim nastupom.

Videli smo koreografiju domaćih i zajedničku bakljadu i domaćih i gostujućih navijača

Ipak, na terenu je bilo dosta blaže, a najviše uzbuđenja dolazilo je od Zenita koji je demonstrirao svoju snagu kroz dve izvanredne šanse i dva puta kada su pogađali okvir gola, što ih je istaklo kao izuzetno ozbiljnu ekipu čak i u kombinovanom sastavu.

Knežević je posebno zasijao, ne samo zbog pobedonosnog gola, već i kroz celokupan meč pokazavši se kao važan adut za Milojevića u nastavku sezone. Njegovo izuzetno kretanje i igra sa loptom istakli su ga kao jednog od ključnih igrača, čime je nagovestio da će ovaj duel sa vrhunskim igračima biti dragoceno iskustvo za mlade nade Zvezde.

Iako je Zenit imao svoje momente i momenat kada je sudija odlučio da lopta nije prešla gol-liniju, poraz nije umanjio značaj ovog meča koji je još jednom potvrdio prijateljske i bratske veze između dva kluba i dva naroda, ostavljajući utisak dubokog poštovanja i zajedništva koje prevazilazi granice terena.

Kraj meča: Crvena zvezda - Zenit 1:0

90. minut: Kraj meča!

83. minut: Nikola Knežević donosi prednost Crvenoj zvezdi! Primio je loptu na oko 15 metara, isfintirao čuvara i poslao loptu pod prečku!

73. minut - Mituljikić propustio sjajnu šansu! Katai je centrirao iskosa sa leva, Mituljikić potpuno sam na petercu, šutirao je glavom ali pored gola!

63. minut - Izmena u Zenitu. Umesto Nija u igri je Černji.

62. minut: Isidor je šutirao po zemlji, pronašao je prostor ispod noge Spajića, ali je pogodio stativu! Kakva šansa!

- Zajednička poruka navijača Zenita i Crvene zvezde: Kosovo je Srbija.

54. minut: Malo uzbuđenja na terenu: Olajinka je sa leve strane ušao, oslobodio se čak trojice čuvara i zamalo pogodio sa leve ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla malo preko prečke!

- Navijači i Zvezde i Zenita su napravili bakljade, tako da "gori" sa više strana na Marakani. Baklje gore u obiliku slova "Z".

46. minut: Počelo je drugo poluvreme!

- Samo jedna promena kod Zvezde: Milana Rodića zamenio je Injeka Ogbu. Kod Zenita tri izmene: Umesto Keržakova, Pedra i Santosa na terenu su Vasjutin, Mario Fernandes i Vendel.

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda - Zenit 0:0

45. minut: Kraj prvog poluvremena. 0:0. Zvezda je definitivno bila bliže golu u finišu prvog poluvremena, ali nije bilo pogotka. U poslednjih oko 15 minuta smo gledali dobar tempo.

41. minut: Katai je probao iz slobodnjaka sa oko 20 metara. Prebacio je živi zid, ali i gol Zenita.

- Meč gleda 42.771 gledalac!

37. minut: Sjajna šansa za Zvezdu! Olajinka je centrirao, Knežević je levom nogom šutirao, ali je Keržakov sjajno odbranio! Najbolja šansa do sad.

35. minut: Zenit je bio u izglednoj situaciji. Mantaun je poslao oštru loptu ka Isidoru na drugoj strani, ali je Spajić bio na mestu i intervenisao.

- Na stadionu je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, sa mlađim sinom Vukanom.

25. minut: Bez prave šanse i dalje na meču. Probao je sredinom prvog dela da zapredi Isidor, ali je šutirao pored gola. Mnogo je zanimljivije na tribinama.

Stigle su prve fotke sa meča:

19. minut: Dva vezana kornera za Crvenu zvezdu, ali bez prave šanse.

10. minut: Prvi šut ka golu Zvezde. Probao je Rodrigo, ali je Guteša lako odbranio.

Pogledajte koreografiju "delija":

7. minut: Nema mnogo dešavanja na meču, ali "delije" su razvile fotografiju čoveka u uniformi, iza koga je ruska zastava i natpis "Braća zauvek":

1. minut: Počeo je meč!

19.02 - Slikanje za uspomenu, pa minut ćutanja:

Printscreen/TV Arena sport

19.00 - Timovi su na terenu, a na velikoj "mušemi" piše "Zajedno". Svira himna Crvene zvezde.

Igrači oba tima nose crni flor oko ruke zbog jezivog terorističkog napada u Moskvi.

18.58 - Oko 25.000 navijača je na "Rajku", ali navijači i dalje pristižu.

18.53 - Danica sada peva "Oj, Kosovo, Kosovo".

18.50 - Pre početka meča je mali kulturno umetnički program. Danica Crnogorčević peva Kaćušu.

18.30 - Meč uskoro počinje. Ovako je na stadionu:

18.05 - Navijači polako pristižu na meč:

17.55 - Ovo su startne postave:

FK Crvena zvezda

17.20 - Tu je i policija sa dugim cevima posle jezivog terorističkog napada u Moskvi.