Zvezdin golman i saigrači na "stubu srama"! Poraz posle preokreta zaboleo i Miloševića! (FOTO)

22.03.2024

06:50

0

Oba meča odigrana u komšiluku, ali su domaćini ostali "kratkih rukava"

Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

U finalu baraža B lige nacija za plasman na EURO 2024 igraće fudbalske reprezentacije Ukrajine i Islanda. Ukrajina je pobedila u Zenici Bosnu i Hercegovinu sa 2:1, dok je u drugom meču polufinala na neutralnom terenu u Budimpešti Island sa 4:1 deklasirao nominalnog domaćina, Izrael.

Reprezentacija koju predvodi selektor Savo Milošević vodila je od 57. minuta autogolom Mikole Matvijenka, ali je u samom finišu, u roku od četiri minuta, usledio preokret. Prvo je Roman Jaremčuk u 85. izjednačio, da bi veliku radost gostima iz Ukrajine doneo Artem Dovbik pogotkom u 88. minutu.

- Jedina odgovornost i krivica, ako postoji, su na meni i stručnom štabu - kazao je Milošević.

Kada je reč o duelu Izraela i Islanda javnost je razočarana.

- Izrael je izgubio od Islanda sa 4:1 i nade za EURO 2024 su izgubljene, pošto će sada igrati beznačajnu utakmicu protiv Bosne, Alon Hazan (selektor) i Josi Benajun (sportski direktor) će morati da odgovore na brojna pitanja vezana za sramotne partije - stoji u objavi sportskog portala Sport Rabi.

Inače, Izrael je poveo golom Erana Zahavija u 31. minutu sa bele tačke, a od 39. do 87. minuta, Islanđani su dali čak četiri gola. Sve vreme je branio golman Crvene zvezde Omri Glazer.

Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

U finalu baraža A divizije igraće Poljska i Vels. Poljaci su savladali sa Estoniju 5:1, a Vels selekciju Finske sa 4:1.

U C Ligi za EURO 2024 će se boriti Gruzija i Grčka, pošto što su Gruzijci savladali Luksemburg sa 2:0, a Grci ekipu Kazahstana 5:0.