Borusija je među 8 odabranih! Svi golovi i šanse u FULL HD samo na 24sedam! (VIDEO)

13.03.2024

22:52

0

Najzanimljivije detalje sa revanš meča osmine finala Lige šampiona mogli ste da vidite na našem portalu

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Borusije Dortmund su obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanšu osmine finala pobedili PSV sa 2:0. Prvi meč u Ajndhovenu završen bez pobednika (1:1), pa je večeras na "Vestfalenu" prolaz dalje samo potvrđen.

Golove za nemački tim postigli su Džejdon Sančo u trećem i Marko Rojs u petom minutu nadoknade vremena. Inače, golu Rojsa prethodio je veliki promašaj Luka de Jonga, pa se može reći da je "filipsovce" stigla kazna.

Takođe, treba reći da je gost iz Holandije pre pomenute situacije, u drugom poluvremenu pretio domaćinu, ali bez uspeha. Moramo da spomenemo i da je u 77. minutu poništen gol Niklasa Fulkruga, posle intervencije iz VAR sobe, zbog ofsajda.

Ranije su plasman među osam najboljih izborili Arsenal, Barselona, Mančester siti, Real, Bajern i Pari Sen Žermen.

Žreb četvrtfinala i polufinala LŠ biće održan 15. marta od 12 sati u Nionu.

Sve najzanimljivije detalje sa meča iz Dortmunda uživo u FULL HD formatu mogli ste da pratite samo na portalu 24sedam.

DRUGO POLUVREME

Kraj utakmice u Nemačkoj!

- Na drugoj strani kažnjava Rojs posle ispucavanja Kobela! Pogledajte gol veterana.

Pa i iz više uglova.

- Kakav promašaj kapitena PSV-a Luka de Jonga.

Igra se još pet minuta sudijske nadoknade!

- Filkrug za 2:0 za Borusiju. Ipak, proverava se da li je bio u ofsajdu. Ipak, ofsajd.

Pogledajte (poništeni) gol.

Onda i iz više uglova.

- Bakajoko ponovo šutira, ali Kobel odlično brani snažan šut iskosa. Sada je PSV dominantan.

- Umalo izjednačenje. Lozano pokušava, golman je savladan, ali lopta udara u stativu.

- Malen je pokušao da iznenadi golmana PSV-a. Nije uspeo.

Počelo je i drugo poluvreme, bez promena u timovima.

PRVO POLUVREME

- Pogledajte i šansu Bakajoka.

- Malo i sreće za PSV posle šuta Malena.

- Visi gol PSV na otvaranju meča.

- GOOOL! Borusija vodi posle samo tri minuta igre. Strelac je Sančo.

- Samo 70-ak sekundi je bilo potrebno Borusiji da dođe do prve velike prilike na meču.