Košarkaši inspirisali fudbalere, Partizan sa čela tabele čeka večiti derbi! (GALERIJA, VIDEO)

02.03.2024

20:27

0

Autor: G. F.

Crno-beli u dobrom raspoloženju čekaju možda i najvažniju utakmicu u Superligi, sve pohvale za Železničar

Slavlje fudbalera Partizana - Copyright MN Press

Fudbaleri Parizana savaldali su Železničar sa 3:1 u 23. kolu Superlige i u odličnoj atmosferi čekaju predstojeći večiti derbi. Golove za Partizana postigli su Baždar i Natho (2), dok je strelac za goste bio Hajdin.

Odličnu utakmicu, posebno u prvih 45 minuta odigrali su rivali u Humskoj. Do poluvemena je sve prštalo na terenu, a ne bi bilo čudno ni da je već tada palo šest, sedam golova. Ispostavilo se da su u nastavku mreže mirovale.

Mora se naglasiti hrabra igra gostiju, koji su na noge lideru u šampionatu došli sa idejom da igraju fudbal, a ne da čuvaju svoj gol. Pokazali su da im je mesto u Superligi u svakom slučaju.

Razloge, i to mnogo njih, za zadovoljstvo ima i trener crno-belih Igor Duljaj. Najvažnije je da se niko nije povredio pred večiti derbi, da je svoje minute dobio i oporavljeni Saldanja, kao i da je tandem Baždar/Natho pokazao da se veoma dobro razume i da je opasan po protivnika.

Ostaće ubeleženo i da je ovo bila prva utakmica fudbalera Partizana koju su uživo gledali košarkaši crno-belih, a prema viđenom čini se da su Kevin Panter i ekipa bili dobra inspiracija igračima na terenu.

Blog uživo:

Utakmica je završena.

90. minut - Igraće se još tri minuta, a navijači Partizana imaju poruku za igrače: Hoćemo pobedu, pobedu u derbiju!

87. minut - Slobodan udarac za goste sa 20-ak metara izveo je Đorđević. Sjajna šut kapitena Železničara, lopta preko živog zida pogađa stativu.

85. minut - Goh je otišao na odmor, na terenu je Trifunović. Posle prodora Severine još jedan korner za Partizan, iz velike gužve pred golom Železničara kao pobednik je izašao golman Mijatović.

81. minut - Centaršut Đorđevića Saldanja glavom šalje u korner. Posle udaraca iz ugla nije bilo pretnje po Krunićev gol.

74. minut - Ozibljan je kvalitet Mateusa Saldanje. Već u prvom kontaktu s loptom uspeo je da sebi napravi priliku, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac.

72. minut - Na terenu su Saldanja i Nikolić, izašli su Zahid i Baždar, koji je ispraćen glasnim ovacijama.

70. minut - Pokušao je Filipovićposle kornera, lopta je otišla preko gola. Posle brzog napada gostiju Hajdin je šutirao, Stojković postavio glavu, pa je bilo posla za lekarski tim Partizana. Augusto je zamenio Hajdina.

66. minut - Zatišje na terenu prekinuo je Severina dobrim prodorom, ali nije bilo opasnosti po goste.

61. minut - Prve promene u Partizanu. Umesto Kalulua i Natha igraju Severina i Kastiljo. Kod gostiju umesto Ignjatjeva igra Kahvić, a umesto Jovanovića Grgić.

60. minut - Ni Jovanović ne uspeva da pošalje loptu u okvir gola posle udarca sa 15-ak metara, a centaršut Goha na drugoj strani mirno hvata čuvar mreže Železničara.

57. minut - Oprobao se i kapiten gostiju Đorđević. I njegov šut je bio neprecizan. Seriju šuteva sa distance nastavio je Antić sa istim (ne)uspehom kao prethodnici.

55. minut - Pokušaj Stojkoivća sa 25 metara, lopta odlazi pored gola.

51. minut - Nova velika prilika za crno-bele. Baždar je bio brži od golmana gostiju, centrirao, ali Kalulu nije dobro zahvatio loptu. Natrčao je Zahid na odbitak, ali je njegov šut izblokiran. Ponovo se geldao snimak u VAR sobi zbog mogućeg igranja rukom, sada penala nije bilo.

50. minut - Prekombinovali su Goh i Baždar, ali su pozdravljeni aplauzima za lepu akciju.

46. minut - Ovacije sa tribina kada je saopštena indormacija da su košarkašice Partizana savldale Crvenu zvezdu i plasirale se u finale Kupa.

Utakmica je nastavljena.

19.26 - Utakmici zvanično prisustvuje 7.256 ljudi na tribinama. Uz bespaltan ulaz, ali i zbog dobro poznatog nezadovoljstva najvatrenijih pristalica Partizana radom Uprave kluba, poseta je ipak skromnija nego što bi, pred večiti derbi, bila u redovnim okolnostima.

Košarkaši Partizana očigledno su inspirisali fudbalere koji imaju odličan rezultat posle 45 minuta. A kapiten Kevin Panter i ekipa su zaista imali šta da vide u prvom poluvremenu. Još jednom na delu ono čuveno "crno-bela porodica".

Završeno je prvo poluvreme. Gledali smo odičan fudbal, gosti se nisu zatvorili, a da je bilo malo više koncentracije u završnicama akcija na obe strane, moglo je da bude i više golova. Ipak, i sa 4 pogotka za poluvreme ljubitelji fudbala moraju biti zadovoljni.

45. miut - Sudar Ovusua i Jovanovića, slobodan udarac za goste, ali nema prilike za gol.

42. minut - Prete gosti, Goh dva puta blokira šuteve, a Jovanovićev udarac brani Krunić. Posle kornera Romanić sam ispred Krunića glavom prebacuje go.

41. minut - Crno-beli i dalje vrše pritisak, deluje da žele još golova u mreži rivala. Posle šestog kornera nije bilo ozbilnije opasnosti po goste.

35. minut - Natho sa penala za 3:1.

31. minut - Crno-beli traže penal posle starta nad strelcem prvog gola, sudija Nikolić odmahuje rukom. Proverava se odluka u VAR sobi, traje to vše od dva minuta, pa glavni arbitar ide da gleda snimak. Neće biti laka odluka. Penal za Partizan. Biće priče i oko ove odluke.

28. minut - GOOOOL! Natho za 2:1 na asistenciju Baždara.

27. minut - Nestvarni pronašaji Zahida i Baždara, sve pohvale idu na račun golmana gostiju.

23. minut - Nova prilka za goste. Romanić glavom šutira koji centimetar pored gola.

20. minut - ŠOK u Humskoj! Hajdin izjednačio!

17. minut - Novi napad Železničara, sada je sa leve strane stigao Ignjatjev. I njegov šut je zaustavio Krunić.

15. minut - Ozbiljan napad gostiju, Strahiuja Jovanović je probio po desnoj strani i šutirao pravo u golmana Krunića.

12. minut - Spiker je objavio da su košarkaši na stadionu, a sa tribina se čuje:"Obradović Željko!".

10. minut - Neverovatna situacija. Bek Partizana Aranđel Stojković sprečio je Goha da postigne gol, našao se na putu lopte ka mreži.

7. minut - Baždar za 1:0 na centaršut Kalulua!

6. minut - Pritiskaju crno-beli, posle dobre akcije stigli su do trećeg udarca iz ugla. Sada je Antić centrirao, a nekadašnji igrač Partizana Vojislav Stanković još jednom je izbaciuo loptu u korner. Nova gužva, ali i dalje bez prave šanse.

3, minut - Goh odmah pokazuje svoju majstoriju, korner je za domaće. Posle centaršuta Natha odmah i drugi udarac iz ugla. Odbranili su se gosti.

Utakmica je počela.

18.28 - Ovo je za goste istorijski trenutak jer prvi put u istoriji igraju na stadionu u Humskoj.

18.12 - Posle pobede Crvene zvezde u Bačkoj Topoli jasno je da crno-beli moraju na pobedu kako bi predstojeći večtii derbi dočekali sa prvog mesta.

17.40 - Ovo su igrači za koje su se opredelili treneri Partizana i Železničara. Saldanja i Severina počinju sa klupe u domaćem timu.

PARTIZAN (4-2-3-1): Krunić – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Zahid, Ovusu – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

ŽELEZNIČAR (4-5-1): Mijatović – Endiaje, Obradović, Stanković, Konatar – Jovanović, Knežević, Đorđević, Romanić, Hajdin – Ignjatjev.

17.28 - Kako je potvrđeno portalu 24sedam utakmicu u Humskoj prvi put ove sezone gledaće košarkaši Partizana. Ovo je odgovor na poziv koi je stigao od fudbalera crno-belih.

17.00 - Glavni sudija će biti Danilo Nikolić. a utakmica u Humskoj počinje u 18.30.

16.55 - Da neće biti lako, s obzirom da igraju sa "davljenikom" svestan je Duljaj.

- Još jedna teška utakmica za nas, biće drugačije okolnosti u odnosu na prvi duel u Pančevu, na našem stadionu će biti idealni uslovi za igru i obe ekipe imaju sve uslove da prikažu kvalitetan fudbal. Oni se bore za goli život, mi imamo motiv da prikažemo dobru igru i da nastavimo niz, ako je moguće. Imamo sve preduslove, verujem da će publika sutra imati šta da vidi.

Pozivam ih da popune istok i zapad, znam da južna tribina neće biti tu, ali znam da će se jednog dana vratiti. Važna je podrška, što nas više ima, biće mnogo lakše. Mi ne tražimo pažnju, samo poštovanje, kao što ćemo ga dati svakom protivniku - kazao je strateg crno-belih, dok njegov kolega, Nenad Mijailović ističe da ekipa jedva čeka da počne meč.

- Idemo u goste lideru, trenutno najboljoj ekipi u Srbiji. Partizan je veliki klub, sa sjajnim pojedincima i apsolutni je favorit. Ali, mi imamo svoju borbu, pa u Beograd idemo sa namerom da igramo onako kako mi želimo. Analizirali smo prethodne mečeve, uvideli smo da smo sami krivi za neke situacije, jer da smo u tim momentima bili bolji i rezultat bi svakako bio tu. Greške moraju da budu svedene na minimum, pogotovo kada se igra protiv, realno, boljih ekipa.

Spremni smo za meč sa Partizanom. Interesantno mi je da se naš sastav već manje-više zna. Sreću me ljudi na ulici, znaju šta smo radili na treninzima, pa mi je specifično da se već sada znaju mnoge stvari. Očigledno je nekima mnogo bitna ta utakmica. Ali, naš cilj uvek ostaje isti. Iako smo u teškoj situaciji, jedva čekamo da počne meč i da se izmerimo sa ekipom koja je glavni kandidat za titulu šampiona - zaključio je Mijailović.