Zvezda se osvetila Voždovcu, ali je bilo i drame na Marakani! Rodić golom proslavio jubilej! (FOTO/VIDEO)

10.02.2024

18:25

0

Već u 16. minutu, branilac titule imao značajnu prednost

Nastavljena je fudbalska Superliga Srbije, a fudbaleri Crvene zvezde su u utakmici 20. kola pobedili Voždovac sa 2:1. Na povratničkom debiju za Vladana Milojevića, golove su dali slavljenik Milan Rodić i Piter Olajinka, a neizvesnost u samoj završnici uneo je Mihajlo Nešković.

Mada treba reći i da je Šerif Ndiaje bio nesuđeni strelac, pošto mu je poništen gol, zbog faula nad golmanom Voždovca. Sve je urađeno posle intervencije iz VAR sobe, mada je sudija Jovan Šegrt prvo priznao gol, koji je usledio posle velike gužve u kaznenom prostoru.

Tako se branilac titule revanširao "zmajevima" za poraz iz prvog dela sezone, kada je na "krovu" bilo 3:2. Ali sada smo imali, duel dva druga trenera. Pre su to bili Barak Bahar i Marko Savić, a danas Milojević i Nikola Mitić, najmlađi trener u istoriji Superlige.

Crveno-beli su do kapitalne prednosti došli već u 16. minutu, kada je bilo 2:0, a 300. meč u crveno-belom dresu iskusni levi bek obeležio je na najlepši mogući način, vodećim golom. Mada na terenu nije bio do kraja, a tokom meča je izgleda imao problema sa ramenom.

U strelce se kasnije upisao i Olajinka koji je međutim, propustio veliku šansu u drugom poluvremenu, kada je promašio praznu mrežu. Uz Olajinku, starter je bio i Ndiaje koji je kasnije mesto ustupio mladom napadaču, novajliji, Urošu Sremčeviću.

Imao je i Voždovac šanse, i u prvom i u drugom poluvremenu, a kao što je rečeno, neizvesnost je uneo Nešković, koji je doduše imao malo sreće, pošto je lopta prevarila Zorana Popovića, koji je šansu dobio umesto Omrija Glazera.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Novom Pazaru, a Voždovac biti domaćin Napretku.

Kraj utakmice!

Igraće se još tri minuta.

90. MIINUT - Kanga jako, ali neprecizno,

86. MINUT - GOL! Smanjio je Voždovac na 2:1! Nešković je uspeo da pogodi posle šuta sa distance, uz pomoć jednog od defanzivaca Crvene zvezde kog je zakačila lopta i prevarila Popovića..

Pogledajte i iz više uglova.

85. MINUT - Izmena u Voždovcu. Pirgić umesto Jočića. Menja i Milojević, novajlija Sremčević ulazi umesto Ndijaea.

80. MINUT - Posle gledanja VAR-a poništen gol.

78. MINUT - Ndiaje nekako ubacuje loptu u mrežu posle velike gužve. Katić je prvo uspeo da odbrani šut Radojevića, onda je tu bio i Bukari i na kraju je Šerif uspeo da pogodi mrežu.

I iz više uglova.

73. MINUT - Menja Milojević, Lučić umesto Olajinke. Nigerijac dobio aplauze. Menja i trener Voždovca, Antonijević umesto Mitrovića.

69. MINUT - Golman Popović dobio udarac u glavu i na kratko je bio na travi. Svemu je prethodio nehotičan sudar sa mladim Radojevićem.

Ipak, sve je u redu, Ivan Guteša je bio spreman da uđe, ali srećom nije bilo potrebe. Meč je nastavljen.

67. MINUT - Au, šta je promašio Piter Olajinka. Kako je Bukari našao Nigerijca, koji je promašio nepromašivo. Sa dva-tri metra nije ubacio loptu u gol. Za nevericu, ali i to se dešava.

Pogledajte.

66. MINUT - Izmena i u Voždovcu. Petrović umesto Vujanovića.

65. MINUT - Kanga je nagazio Vujanovića i dobio žuti karton.

62. MINUT - Korner za kornerom Zvezde. Posle pokušaja Rodića, lopta odlazi van terena. Izmene, Radojević umesto Rodića, a Ivanić umesto Šljivića. Radojeviću je ovo debi u takmičarskim utakmicama. Čini se da je Rodić imao problema sa ramenom.

Prema zvaničnim podacima, na tribinama 26.340 gledalaca.

59. MINUT - Trener Voždovca Mitić besan zbog odluke glavnog sudije Šegrta da ne pusti prednost posle faula nad Jočićem. Smiruje ga četvrti sudija Lukić.

57. MINUT - Kanga dobija loptu sa leve strane, pa je "opalio" iz sve snage, ali veoma neprecizno.

56. MINUT - Opet Kanga izvodi korner, ali se odbranio Voždovac.

53. MINUT - Dok je vatromet trajao na severnoj tribini, Jočić je pokušao sa 18 metara, ali je lopta otišla pored gola. Popović je samo ispratio pogledom.

Pogledajte i vatromet.

51. MINUT - Korner za Zvezdu sa desne strane. Kanga, izbacio je Đurđević, ali onda nova gužva u kaznenom. Bukari, pa lopta dolazi do Spajića koji sa nekoliko metara šutira snažno, ali visoko preko gola.

46. MINUT - Nisu menjali ni Milojević ni Mitić. Posle duela sa Đurđevićem, Ndiaje na travi.

Kraj prvog poluvremena!

Igraće se još dva minuta

42. MINUT - Bukari odlično pronašao Olajinku na drugoj stativi. Nigerijac iz voleja, ali je sjajno intervenisao Katić.

40. MINUT - Nešković je probao sa oko 20 metara, ali preko gola. Bila je to još jedna korektna šansa za Voždovac.

36. MINUT - Evo dobre šanse za Voždovac! Prvo je probao Mitrović, pa Jočić, ali je Popović oba puta sjajno reagovao!

34. MINUT - Opet "makazice"! Ovog puta je probao Bukari, ali pored gola.

28. MINUT - Olajinka je dobio aplauze, ali cela akcija je bila odlična. Prvo je Ndijae proigrao Bukarija, ali je on izbio na desnu stranu šesnaesterca, tu se oslobodio i iz mrtvog ugla centrirao, tamo je loptu "makazicama" zakačio Olajinka, ali preko gola. Atrakcija.

24. MINUT - Zvezda kontroliše meč, ali posle drugog gola nije ozbiljno zapretila golmanu Voždovca Katiću.

16. MINUT - GOL! Olajinka! Kanga je izveo korner, Šljivć šutirao sa ivice kaznengo prostora, ali je izblokiran. Lopta se odbila do Nigerijca, koji je sjajno reagovao i duplirao prednost.

I ovaj pogodak pogledajte iz više uglova.

9. MINUT - GOL! Milan Rodić je došao do lopte na ivici kaznenog prostora i pogodio je donji levi ugao! Lep način da se obeleži 300. utakmica u Zvezdinom dresu!

6. MINUT - Probao je Voždovac, kada se Nešković oslobodio Nikolića i centrirao u Zvezdin peterac, ali je Popović bio na mestu.

3. MINUT - Nešković i Nikolić su se sudarili glavama. Posle kratke lekarske intervencije, obojica nastavljaju meč.

1. MINUT - Zvezda je posle 20 sekundi iznudila korner. Probao je Nikiolić posle iz daljine, ali nije lepo zakačio loptu.

Ovo su starteri:

Crvena zvezda: Popović - Nikolić, Spajić, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Šljivić, Olajinka - Ndiaje.

Voždovac: Katić - Đurđević, Krpić, Lukić, Đuričić - Jočić, Matić - Vujanović, Mitrović, Nešković - Flemings.

Uoči meča na "Rajku Mitiću", sportski direktor Mitar Mrkela predao Rodiću uramljen dres sa brojem 300.

15.00 - Željno iščekujemo nastavak prvenstva, da pokažemo kvalitet i upustimo se u tešku borbu do kraja šampionata. Očekuju nas zahtevni mečevi odmah na početku, nijedna utakmica nije laka, ali sam optimista. U goste nam dolazi neugodna ekipa. Uz večitog rivala to je tim koji najmanje “leži” Crvenoj zvezdi. Dva puta su nas pobedili, pre dve godine i sada u aktuelnoj sezoni. Bez obzira na promenu trenera, Voždovac u kontinuitetu ima izgrađen stil i filozofiju igre. Mladi igrači su sposobni i znaju da igraju, uz to su motivisani i puni elana. Očekuje nas dobra i teška utakmica - kaže trener Zvezde Vladan Milojević.

14.50 - Za svakog trenera i igrača su utakmice protiv dva srpska najtrofejnija kluba uvek idealna prilika za dokazivanje, pa će tako i ovaj meč biti motiv za moju ekipu i mene da se pokažemo u što boljem svetlu. Ovi momci su dokazali da mogu da se nose sa Zvezdom. Za razliku od prve utakmice, podloga, ali i ambijent će biti drugačiji, ali to nije nešto što nismo iskusili ranije. Ekipa će se adaptirati, pripremamo se za to - istakao je šef struke Voždovca Nikola Mitić pred utakmicu.