Čovek zvani trofej: Daniju Alvešu niko ne može da priđe po broju odličja

11:49

0

Selesao u finalu bio bolji od Španije

Copyright Dani Alveš, AP Photo/Fernando Vergara

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pobedom nad Španijom u finalu. Posle produžetaka je bilo 2:1, a ovo odličje će posebno pamtiti Dani Alveš.

Iskusni defanzivac, sada član Sao Paula iza sebe ima čak 43 trofeja. Tako se samo učvrstio na prvom mestu liste najtrofejnijih fudbalera svih vremena.

Alveš (38) je šest puta bio prvak Španije, pet puta osvojio tamošnji Superkup, u četiri navrata UEFA Superkup, po triput Ligu šampiona i svetsko klupsko prvenstvo, po dva puta Kopa Amerika, Kup UEFA, francusko prvenstvo, Kup konfederacija i Superkup Francuske, a po jednom Seriju A i Kup Italije.

Sada je osvojio i olimpijsko zlato, tako da je kolekcija dopunjena i upotpunjena

Tokom karijere je igrao za Baiju, Sevilju, Barselonu, Juventus, Pari Sen Žermen i kao što je rečeno, sada je član Sao Paula.