TCS se neslavno oprostio od Evrope! Olimpijakos pokazao silu i zatrpao gol gostiju! (VIDEO)

14.12.2023

23:04

0

Autor: G. F.

Crveno-beli su u ovom trenutku daleko bolji tim

Podens proslavlja svoj drugi gol - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Nadali su se fudbaleri TSC da mogu do čuda u Atini i pobede nad Olimpijakosom, ali su na terenu shvatili da je rival iz Atine ipak prejak u ovom trenutku.

Konačnih 5:2 za grčki tim znači i kraj evropske priče za klub iz Bačke Topole. Ovo znači da su svi srpski predstavnici eliminisani posle grupne faze svojih takmičenja.

Grupna faza bilo kog evropskog takmičenja ke očigledno maksimum što se tiše naših klubova. TSC konkretno nije mogao više od jednog osvojenog boda u Ligi Evrope. I to je to - realnost, surova ili ne, nije toliko ni bitno.

Gledali smo večeras 20 minuta potpunog "mrtvila", a onda je niz veoma loših reakcija u odbrani srpskog tima pokrenuo lavinu. Poveo je Olimpijakos u 21. minutu, a u 40. i 42. je sve postalo jasno. Ogromnih 3:0 na poluvremenu za grčki tim.

Nije pošteno ni počelo drugo poluvreme, a već je bilo 4:0 za Olimpijakos. Uzalud brzi gol TSC-a, kada je ubrzo stigao crveni karton. Čak ni drugi gol srpskog tima nije budio nikakvu nadu jer je bilo jasno da su atisnki crveno-beli daleko bolji tim. U 68. minutu zaokružen je učinak domaćeg tima na pet postignutih golova.

Za kraj evropskih putešestvija srpskih klubova. Bolan i neslavan kraj.

Utakmica je završena, a sa njom i evropska priča za TSC u ovoj sezoni.

86. minut - Kamara je napustio teren, a u igri je Ričards. U redovima TSC umesto Ćalušića meč će prviesti kraju Vlalukin.

83. minut - Sve je odavno jasno svima na terenu. Domaći drža loptu, ako bude prilike da postignu još neki gol, sigurno će pokušati da je iskoriste. Ali i njima je najvažnije da se utakmica što pre završi.

78. minut - Novi pokušaj Podensa, ovog puta šutirao je preko gola.

72. minut - Stanić menja strelca drugog gola za TSC Ćirkovića. Na drugoj strani umesto Fortunisa i Ezea igraju Aleksandropulos i Karvaljo.

68. minut - El Arabi za 5:2! Neverovatna utakmica u Atini!

63. minut - El Arabi menja El Kabija, strelca prvog gola. Umesto Masuras u igri je Pep Bjel.

61. minut - 4:2! Ćirković je sve sam odradio!

60. minut - Kuveljić je isključen! Kasnio je prilikom starta i kažnjen je drugim žutim karotnom.

57. minut - Velika šansa za TSC, Rakonjac je pokušao, ali je golman doamćih izbacio loptu u korner.

55. minut -  Trostruku promenu pravi Lazetić. Šoš, Vulić i Rakonjac su na terenu, a Milovanović, Radin i Petrović na klupi.

50, minut - Radin je dobio žuti karton posle neopreznog starta.

47. minut - 4:1! Uporan je bio Ifet Đakovac, oduzeo loptu rivalu i postigao gol.

46. minut - 4:0 za Olimpijakos! Loša intervencija Krstića dovela je do kornera posle kojeg je Recos glavom pogodio prečku, a lopta se od golmana TSC odbila u mrežu!

Utakmica je nastavljena. Ako se ne desi neka velika senzacija biće ovo poslednje poluvreme za TSC u Evropi.

Završeno je košmarno poluvreme za TSC. Šanse da nastave takmičenje u Evropi su sada zaista samo u domenu teorije.

42. minut - Katastrofa! Ponovo Podens! Olimpijakos vodi 3:0!

40. minut - Golčina Podensa. Lepo je zalomio, nanišanio i pogodio desni gornji ugao gola TSC,

35. minut - Ponovo se trese mreža našeg tima i ponovo je El Kabi precizan. Na svu sreću bio je u minimalnom ofsajdu. Potvrđeno je to i iz VAR sobe.

31. minut - Kuveljić je zaradio žuti karton, udario je rivala laktom u predelu vrata. Fortunis je izveo slobodan udarac pre znaka sudije, pa je lopta vraćena na mesto faula. Direktan šut sa 30 metara, lak plen za golmana Ilića.

25. minut - Moraće TSC da se otvori i napadne rivala jer je to jedini način na koji se može doći do pobede i ostanka u evropskim takmičenjima.

21. minut - El Kabi dovodi Olimpijakos u vođstvo! Loša, baš loša reakcija kompletne odbrane TSC. Kazna je odmah stigla.

14. minut - Loptu uglavnom u svojim nogama drže fudbaleri Olimpijakosa, ali im gosti iz Bačke Topole zasad dobro pariraju pa nema nikakvih uzbuđenja.

7. minut - Ništa vredno pomena nije se dogodilo na početku susreta.

Utakmica je počela!

20.40 - Sve je spremno za početak najvažnije utakmice u sezoni za TSC. Ali i za Olimpijakos. Šteta je što nema navijača da i ambijent bude "vreo".

19.49 - Ovo su timovi za koje su se opredelili treneri dva tima.

Olimpijakos: Paskalakis - Rodinei, Retsos, Doi, Ortega - Eze, Kamara - Podens, Masuros, Fortunis - El Kabi.

TSC: Ilić - Krstić. Stojić, Ćalušić, Petrović, Cvetković - Radin, Kuveljić, Đakovac - Milovanović, Ćirković.

19.30 - Trener srpskog predstavnika u Ligi Evrope Žarko Lazetić prepušta ulogu favorita atinskom timu, ali i poručuje:

- Utakmica je praktično kao finale. Na našu sreću i zadovoljstvo došli smo u poziciju da i poslednja naša utakmica u Evropi bude takmičarska, ne revijalna. To je za nas velika privilegija, odgovornost i prilika da ostanemo u Evropi i tokom proleća. Svesni smo protiv koga igramo i koliko je Olimpijakos u odnosu na nas favorit. To nas samo dodatno motiviše i doživljavamo ovu utakmicu kao priliku da uradimo nešto veliko!

19.20 - Zbog nemilih događaj u Grčkoj na stadionu neće biti navijača ni domaćeg, ni gostujućeg tima.