Luton pokazao Zvezdi šta treba, a šta nikako ne sme da radi! Siti posle preokreta prekinuo crnu seriju!

0

Autor: G. F.

Ovo je prvi trijumf Građana posle četiri kiksa u Premijer ligi

Griliš za pobedu Sitija - Copyright printscreen/tvarenasport

Preživeli su fudbaleri Mančester sitija, bez pomoći Erlinga Halanda, gostovanje Lutonu i posle preokreta savladali domaćina u 16. kolu Premijer lige sa 2:1.

Ekipa Pepa Gvardiole je tako prekinula niz od četiri duela bez pobede, te na krilima tri teško osvojena boda dolaze na megdan Crvenoj zvezdi u poslednjem kolu Lige šampiona.

Imali su crveno-beli šta da vide i "nauče" od fudbalera Lutona kada je u pitanju postavka meča sa Građanima.

Celo prvo poluvreme odlično je tim sa začelja tabele odlično parirao aktuelnom šampionu, a u finišu ovog dela susreta čak i uspeo da povede preko Adebajoa. Sve do polovine drugog poluvremena Luton je odolevao napadima rivala, a onda je skupo plaćeno nekoliko minuta "mraka" u igri. Bernardo Silva je u 62. minutu načeo, a Džek Griliš u 65. dokrajčio rivala.

Bilo je do kraja duela šansi i polušansi na obe strane, ali ne i promene rezultata. U drugom, od šest predviđenih minuta, domaći su tražili penal, ali ga nisu dobili.