Šteta, kakva šteta! Pešić presudio Čuki u sudijskoj nadoknadi! (FOTO/VIDEO)

30.11.2023

22:57

0

Jedini gol za belo-crne dao je Luka Adžić, a onda je usledio i preokret

Fudbaleri Čukaričkog ipak nisu pobedili Ferencvaroš u utakmici 5. kola Lige konferencija. Ekipa Igora Matića je poražena od mađarskog tima koji vodi Dejan Stanković. Rezultat je bio 2:1, a gol za pobedu je dao Aleksandar Pešić u poslednjem minutu sudijske nadoknade. Tako su belo-crni ostali bez bodova i u ovom meču, iako su od desetog minuta vodili golom Luke Adžića.

Inače, golu nekadašnjeg napadača Crvene zvezde prethodio je faul, ali to sudija iz Finske Al Emara nije smatrao tako. U narednom napadu je postignut i gol, pa je to izazvalo kasniju buru nezadovoljstva u redovima beogradskog tima. Čak je i trener "brđana" Igor Matić dobio crveni karton.

Istim rezultatom je završen i meč u istoj grupi, a Fiorentina je slavila kao domaćin protiv Genka. Tako da je srpski predstavnik sada jedini tim u grupi bez bodova.

Kao što je rečeno, poveo je naš tim prelepim golom Adžića i bio je blizu istoroijske pobede. Ipak, u 83. minutu Kristofer Zakariasen je izjednačio. Onda se igralo još sedam minuta u sudijskoj nadoknadi, a Pešić je dao gol za deveti bod.

U poslednjem kolu, Čukarički će gostovati Genku, 14. decembra.

Blog uživo

Gužva na terenu, domaćini su besni zbog odluke sudija, odnosno nedosuđenog faula.

Kraj utakmice!

Dobija Matić crveni karton.

90. MINUT+7 - Gol Aleksandra Pešića za 2:1.

Usledili su protesti domaćina jer je golu prethodio prekršaj Mađara.

90. MINUT+4 - Ivanović šutira iskosa sa leve strane, sa nekoliko metara, ali lopta ide u Dibuša koj i refleksno brani.

90. MINUT+2 - Zakariasen umalo strelac drugog gola za Ferencvaroš. Srećom lopta odlazi van terena.

Igra se još sedam minuta u Leskovcu.

Fiorentina vodi sa 2:1. Strelac je Gonzales.

85. MINUT - Dvostruka izmena u Čukaričkom. Na terenu su Jovanović i Adetundži, izlaze Kovač i Cvetković.

83. MINUT - Izjednačenje na 1:1!

Zakariasen je strelac, a Katoni se piše asistencija.

81. MINUT - Sing umesto Miladinovića.

76. MINUT - Ivanović ulazi u kazneni prostor Mađara, ali je njegov pokušaj sa leve strane izblokiran.

71. MINUT - Menja i Matić. Adžić izlazi, na terenu Nikčević.

69. MINUT - Nova izmena u Ferencvarošu. Abena izlazi, ulazi Bešić.

68. MINUT - Katona šutira, ali pored gola. Nije bilo baš blizu.

66. MINUT - Miladinović šutira sa 18 metara, ali Abena glavom šalje loptu u korner. Izvodi ga Adžić, ali se brane Mađari.

59. MINUT - Abu Fani šutira, ali Filipović uspeva da ukroti loptu.

55. MINUT - Pešić pada u kaznenom prostoru Čukaričkog i to u petercu. Traži penal bivši napadač Crvene zvezde, ali sudija iz Finske ne misli tako. Meč se nastavlja.

49. MINUT - Mora Stanković još jednom da menja. Umesto povređenog Traorea ulazi Katona.

Izmene u ekipi Ferencvaroša i to tri. Ćivić umesto Ramireza, Listeš umesto Makreckisa

Kraj prvog poluvremena!

Istovremeno se igra i meč Fiorentina - Genk. Na poluvremenu je 1:1

45. MINUT+1 - Slobodan udarac za Mađare. Tošić otklanja opasnost.

40. MINUT - Traore u izglednoj prilici, ali sa nekoliko metara veoma loše zahvata loptu. Lopta ide u gol aut. Ostaje 1:0 za Čukarički.

32. MINUT - Pešić pokušava da preusmeri šut saigrača. Sisoko na mestu i otklanja opasnost.

27. MINUT - Korner za Čuku sa desne strane. Adžić izvodi. Odmah i novi udarac iz ugla. Miladinović šutira, lopta kači nekog od igrača Fradija, Dibuš kroti loptu. Nema promene rezultata.

25. MINUT - Sisoko oduzima loptu, Adžićev pas, ali Dibuš oprezan. Istrčava i otklanja opasnost, mada je bio i prejak for za Cvetkovića.

19. MINUT - Lopta ne stiže do Traorea, koji je u kaznenom prostoru belo-crnih. Za sada prvak Mađarske bez opasnije prilike.

15. MINUT - Pešićev šut blokira Kovačević. Posle toga korner, ali se domaćin brani.

10. MINUT - GOL! Adžić je strelac za domaćina!

Kovač odlaže loptu na levi bok za Adžića koji pogađa malu mrežu za vođstvo Brđana. Start iz snova za ekipu Igora Matića.