Bolan kraj za Zvezdu! Prvak Srbije u Bernu ispromašivao evropsko proleće! (FOTO/VIDEO)

28.11.2023

22:53

0

Meč je počeo loše, autogolom Nedeljkovića u 8. minutu i onda je sve išlo nizbrdo

Copyright Tanjug/Peter Schneider/Keystone via AP

Fudbaleri Crvene zvezde su izgubili od Jang bojsa u meču petog kola Lige šampiona sa 2:0. Tako su se i oprostili od nade da će se na proleće takmičiti u Ligi Evrope pošto sada prvak Švajcarske ima četiri boda i nalazi se iza maksimalnog Mančester sitija i Lajpciga. A ekipa Baraka Bahara je ostala na samo jednom.

I to je kraj posle utakmice u kojoj su igrači crveno-belih promašivali i promašivali. Dok je na drugoj strani, tim Rafaela Vikija pogodio dva puta. Tačnije, Kosta Nedeljković je dao autogol već u osmom minutu, da bi Levin Blum u 30. minutu potvrdio pobedu. I oba gola su "pala" posle prekida.

U narednom kolu, Zvezda će ugostiti Siti koji je slavio sa 3:2 protiv Nemaca, dok će Lajpcig i Jang bojs odigrati duel koji neće imati preveliki značaj. Pošto se zna konačan poredak.

Večerašnja utakmica u Bernu ostaće zapamćena po promašajima Zvezde, a "seriju" je otvorio Šerif Ndijae, u četvrtom i petom minutu. Zatim su promašivali i Osman Bukari i Jovan Mijatović koji je zamenio Ndijaea na poluvremenu, a Hvang je pogodio i stativu. A izglednu priliku je propustio i Žan Filip Kraso, pa je na taj način "kompletirao seriju".

Crveno-belima sada ostaje borba u Superligi Srbije i "potera" za Partizanom koji trenutno ima tri boda više.

Blog uživo

Kraj utakmice.

Igra se još tri minuta.

90. MINUT - Kangva umesto Hvanga.

89. MINUT - Bukari za Kataija, ali slabo kontroliše loptu.

87. MINUT - Alvarez za 3:2 za Siti.

86. MINUT - Zalama Lučić i zalama, ali na kraju Katai osujećen.

83. MINUT - Katai umesto Mijailovića.

82. MINUT - Hvang šutira preko gola.

76. MINUT - Elija dobija duel sa Nedeljkovićem, lopta dolazi do Garsije koji snažno šutira. Glazer vrhovima prstiju brani.

75. MINUT - Novi promašaj Mijatovića. Rodić odlično centrira, ali mladi napadač sa pet metara ne uspeva da zahvati loptu glavom, a morao je.

74. MINUT - Viki pravi dvostruku izmenu. Ganvula umesto Nsamea. Čaiva umesto Monteira.

72. MINUT - Garsija do Nsamae koji pokušava glavom, ali pored gola.

70. MINUT - Golom Fodena Siti dolazi do 2:2.

64. MINUT - Elija na drugoj strani. Sa desne strane šutira snažno, ali pravo u Glazera.

63. MINUT - Kraso jedan na jedan sa Raćopijem. Brani golman Švajcaraca koji kolenom brani. Mada i loša završnica napadača Zvezde.

61. MINUT - Bukari nalazi Mijatovića, koji iz izgledne prilike šutira pored gola. Nova šansa odlazi u nepovrat.

60. MINUT - Lučić do Krasoa koji se namešta i sa ivice kaznenog šutira. Lopta na putu ka Raćopiju "kači" nekog od igrača Jang bojsa. Lak posao za golmana.

58. MINUT - Izlazi povređeni Ivanić. Ulaze Lučić i Kraso. Na klupu uz Ivanića koji hramlje ide i Stamenić.

57. MINUT - Hvang trči uporedo sa Bukarijem. Sa loptom nastavlja Korejac koji sa leve strane šutira kroz noge Bluma, ali pogađa stativu.

55. MINUT - Makeli na jednoj strani ne svira start nad Ivanićem, ali zato na suprotnoj to čini u slučaju igrača Jang bojsa.

Haland smanjuje prednost Lajpciga na 2:1.

49. MINUT - Rodić ubacuje sa leve strane, Mijatović ne uspeva da zahvati loptu. Stamenić stiže i vraća loptu, ali nema opasnosti po Raćopija.

46. MINUT - Rezervista Koli šutira sa distance, ali pored gola.

Počelo drugo poluvreme.

Po jedna izmena u oba tima na poluvremenu. Mijatović umesto Ndijaea. Koli umesto Maleša.

Kraj poluvremena i u ovom trenutku (ako ostane ovako) i oproštaj od proleća u Evropi.

45. MINUT - Ivanić sa ivice kaznenog, ali izblokiran. Posle kornera, Raćopi boksuje loptu za novi udarac iz ugla. U nastavku akcije Blum interveniše ispred Ndijaea.

41. MINUT - Blum ulazi u kazneni Zvezde, pokušava vrhom kopačke, ali preko gola.

40. MINUT - Hvang sa 20-ak metara, ali zamalo preko gola Raćopija.

39. MINUT - Nijase glavom sa nekoliko metara, ali preko gola.

38. MINUT - Umalo novi autogol Zvezde. Stamenić nespretno reaguje, ali na sreću pored gola.

37. MINUT - "Slobodnjak" za Jang bojs. Ugrinić sa 25 metara, ali preko gola visoko.

33. MINUT - Nijase ima priliku da šutira, ali ipak pored gola.

Openda ponovo pogađa i sada Lajpcig vodi sa 2:0 u Engleskoj.

29. MINUT - Blum pogađa za 2:0! Morao je Glazer mnogo bolje da interveniše. A Zvezda mora mnogo bolje da se brani posle prekida.

28. MINUT - Sada pritisak domaćina i novi korner. Maleš izvodi.

24. MINUT - Bukari ne koristi zicer. Trči ka golu Raćopija, ali mu beži lopta. Golman Jang bojsa brži od igrača Zvezde, ali je on sam tome kriv. Dao je sebi prejak for.

20. MINUT - Elija glavom posle centaršuta sa desne strane, ali preko gola Glazera.

19. MINUT - Nijase šutira sa 18 metara, ali samo novi korner za domaćina. Šutira Maleš snažno, ali glavom interveniše Dragović. Kontra Bukarija, ali je osujećen na 20-ak metara od gola.

AP/Anthony Anex

13. MINUT - Lajpcig vodi u Mančesteru sa 1:0, strelac je Openda.

8. MINUT - Gol! Vodi domaćin sa 1:0. Nažalost autogol Nedeljkovića.

Loše je zahvatio loptu Ivanić na prvoj stativi, Glazer zatim brani šut Benita, ali onda lopta pogađa mladog defanzivca i prednost za prvaka Švajcarske.

6. MINUT - Sa desne strane iskosa Bukari, ali preko gola.

5. MINUT - Hvang beži i centrira sa leve strane. Ndijae sa nekoliko metara, ali glavom veoma loše.

4. MINUT - Ndijae u odličnoj šansi. Ivanić mu spušta loptu, ali napadač Zvezde sa nekoliko metara ne uspeva. Brani Raćopi koji je pre toga i loše ispucao loptu i dao šansu crveno-belima.

3. MINUT - Ukazuje se pomoć Dragoviću.

2. MINUT - Gužva ispred gola Glazera posle centaršuta Ugrinića, ali ipak ofsajd Nsame.

Počelo je!

Uskoro počinje meč!

20.15 - Za TV Arena sport pričao je i Barak Bahar.

- Najbitnije da dobijemo utakmicu. Igramo protiv veoma dobrog tima i biće borba na terenu. Sada jeste najvažnija utakmica, da nastavimo u Evropi. Želimo da budemo agresivni i da igramo kako znamo - kazao je Izraelac uz komentar da će se igrati na veštačkoj podlozi.

- Trenirali smo sinoć, a igrali smo i u Superligi, u Pančevu.

Zatim je rekao i šta očekuje i da li je zadovoljan bodom.

- Idemo da pobedimo, ali nećemo tužni biti ni zbog boda - kazao je Bahar.

19.55 - Poznati su i starteri, a sudija je Dani Makeli iz Holandije.

Jang bojs: Raćopi, Blum, Kamara, Benito, Garsija, Maleš, Nijase, Monteiro, Elija, Ugrinić, Nsame.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić, Stamenić, Mijailović, Bukari, Hvang, Ivanić, Ndijae.

19.15 - Podsetimo, Jang bojs i Zvezda se bore za opstanak u Evropi pošto imaju po jedan bod, dok su Mančester siti i Lajpcig već obezbedili mesto u nokaut fazi Lige šampiona.

Za prvaka Srbije, naravno da je pobeda najbolja opcija, mada i remi "nije za bacanje", a tada bi odlučivala gol razlika. U slučaju poraza, šanse za Ligu Evrope bi bile svedene na teoriju, pošto u poslednjem kolu u Beograd dolazi Mančester siti.

18.36 - Korteo kreće ka stadionu.

18.00 - Ima oko 2.000 navijača prvaka Srbije. Okupili su se oko 17 časova na "Kornhausplacu" Korteo prema stadionu "Vankdorf" krenuće oko 19 sati.

17.00 - Počelo je okupljanje Delija, koje će u korteu krenuti ka stadionu.

16.27 - Omladinski tim Crvene zvezde doživeo je svoj četvrti poraz u Ligi šampiona! Bolji od crveno-belih u Bernu bili su njihovi vršnjaci iz ekipe Jang bojsa, rezultatom 2:1.

15.10 - Oglasila se kantonalna policija u Bernu:

U vezi sa fudbalskom utakmicom između Jang bojsa i Crvene zvezde Beograd večeras, prisutni smo u Bernu radi bezbednosti svih. Izvršene su prve provere identiteta - poručila je policija.

Ovo bi trebalo da znači da su organi javnog reda počeli da legitimišu ljude na ulici, a verovatno su prve provere napravljene sa navijačima koji su na sebi imali jasno vidljiva obeležja srpskog kluba. Zasad nema informacija da se u nekom delu grada dogodio problem između pristalica Zvezde i lokalnog stanovništva.

Tamošnji mediji ne miriju. Na dan utakmice su obelodanili saznanja da navijači Rome planiraju napad za navijače Crvene zvezde, kao deo starog nedovršenog posla. Ovo bi mogao biti haos u najavi, naročito ako se službe bezbednosti ne uključe na vreme.

Švajcarski Blick je uoči današnjeg meča podsetio na prethodni okršaj timova, kada su se 2019. godine sreli u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Crveno-beli su tada imali više uspeha, ali Švajcarci imaju loše sećanje i zbog navijača, pa su ovog puta pooštrili mere.

U igri su pored plasmana u Ligu Evrope i velike pare, koje su letos otišle na pojačanja. Pobedom u Bernu, Zvezda može da zaradi 3,3 miliona evra, što će sigurno značiti u klupskoj kasi.