Novi Pazar slavio u Nišu, čuva mesto u vrhu tabele! Mogao je i Radnički do bodova!

Autor: G. F.

Sjajna utakmica 15. kola Superlige

Fudbaler Novog Pazara Nikola Andrić - Copyright MN Press

Fudbaleri Novog Pazara u slavljeničkom raspoloženju se vraćaju iz Niša.

U duelu 15. kola Superlige savladali su domaći Radnički sa 1:0 (0:0), iako je utisak da ne bilo nezasluženo ni da su domaći stigli bar do jednog boda.

Bila je to zaista dobra utakmica, timovi su izašli na teren da se nadigravaju, šanse su se ređale, ali su posle 45 minuta mreže mirovale.

Nastavak je doneo pritisak Radničkog, bilo je nekoliko baš izglednih prilika, a najbliže golu Nišlije su bile u 63. minutu kada je Mesarović pogodio stativu.

Meč je rešen u 69. minutu kada je rezervista Đin-Ho Đo odlično šutirao, lopta je na putu ka golu okrznula defanzivca Radničkog taman toliko da promeni prava i prevari golmana Rosića.

Novi Pazar se ovim trijumfom učvrstio na 4. mestu Superlige sa 26 bodova, dok je Radnički ostao na 13. sa 13 bodova.