Loš dan za povratnike: Štutgart "uništio" Grojter, Volfsburgov "minimalac" protiv Bohuma, Mijatov Hofenhajm ubedljiv

15:29 >> 15:38

0

U uvodnom kolu branilac titule odigrao nerešeno

Copyright Vataru Endo, Tanjug, Tom Weller/dpa via AP

Novu sezonu u Bundesligi Nemačke otvorili su Borusija Menhengladbah i Bajern, remijem, a danas je i nastavljeno takmičenje.

Najubedljiviji je bio Štutgart koji je kao domaćin naneo težak poraz povratniku, ekipi Grojter Firta – 5:1. Kako će meč na “Mercedes Benc areni” biti završen bilo je jasno u prvom poluvremenu. Već u 36. minutu bilo je 2:0. Vodeći gol, šest minuta ranije postigao je defanzivac iz Japana, Vataru Endo, da bi nedugo zatim pogodio i Filip Klement. Posle asistencije Matea Klimovica, Klement je poslao loptu u donji ugao.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a onda su “pala” još tri. U dva navrata, strelac je bio Mark Oliver Kempf, a pogodio je i Hamadi Al Gadiuji. U dve situacije, kod trećeg i četvrtog gola, asistencije je upisao i Borna Sosa. Podsetimo, Hrvat je nedavno bio u centru pažnje. Želju da zaigra za Nemačku je postavio ispred reprezentacije Hrvatske, ali kada je usledio “veto” da nosi dres “Elfa”, pokajao se i javno izvinio naciji.

Počasni pogodak za Grojter Firt je dao Džejmi Leveling u sudijskoj nadoknadi.

U ostalim mečevima u popodnevnom terminu (15.30), Hofenhajm je kao gost savladao Augzburg, sa 4:0, pogocima Jakoba Bruna Larsena, Sargisa Adamjana, Žoržinja Rutera  i Sebastijana Rudija, u 37, 79, 88 i petom minutu nadoknade. Trostruki asistent je bio Andrej Kramarić.

Za pobednički tim, Mijat Gaćinović je igrao od 59. minuta kada je zamenio Munasa Dabura.

Volfsburg je kao domaćin pobedio (1:0) drugog povratnika, ekipu Bohuma. Strelac je bio Vout Veghorst u 22. minutu. Pre toga, u 4. minutu napadač “Vukova” nije iskoristio penal. Tada je Robert Teše zbog igranja rukom (i VAR intervencije) dobio crveni karton, ali Holanđanin nije pogodio. Ipak, iskupio se u 22. minutu.

U timu Bohuma, šansu je u 45. minutu dobio Miloš Pantović. Mesto mu je ustupio doskorašnji igrač Partizana Takuma Asano. Erhan Mašović je bio na klupi.