Goleada u Senti, pala "osmica": TSC ispustio pobedu, Mirić prekinuo savršeni niz Krstajićeve čete

16:56 >> 19:20

0

Danas je na programu još jedan meč

Copyright Mladen Krstajić/MN PRESS

Odigrana je i prva utakmica 5. kola Superlige Srbije, i to odlična. TSC je u Senti odigrao nerešeno sa Radničkim 1923 – 4:4. Po dva gola su postigli Mihajlo Banjac i Marko Mirić koji je bio i junak gostiju.

TSC više nema maksimalan učinak, sada ima i jedan remi. Tim iz Kragujevca koji vodi Vladimir Radenković ima skor 2-1-2.

Već u 14. minutu, Banjac je sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji deo mreže, ali je samo osam minuta kasnije izjednačio Borisav Burmaz. U 26. minutu ponovo je poveo tim Mladena Krstajića, zahvaljujući Đuru Zecu.

U 57. minutu, ponovo je TSC uvećao prednost, posle pogotka Banjca. Doduše, mnogo je pomogla i loša reakcija odbrane gostiju. Ali se gosti iz Kragujevca nisu predavali. Prvo je Marko Mirić bio uspešniji u skok duelu sa golmanom Nenadom Filipovićem. Bio je brži i glavom poslao loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, posle kornera Miloša Brnovića ni golman Filipović ni ostatak odbrane TSC-a nisu dobro reagovali. Stefan Filipović je glavom poslao loptu u mrežu. Za izjednačenje.

Onda, u 88. minutu Leandro Pinto je posle centaršuta Aranđela Stojkovića, Leandro Pinto glavom pogodio suprotan ugao gola gostiju.

U trećem minutu nadoknade, posle duela Kovinića i Pinta, sudija Dejan Trifković je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač je bio Mirić. Pod prečku, neodbranjivo.

U nastavku dana, Napredak će ugostiti lučansku Mladost i tako zatvoriti današnji program. Igraće se i sutra i preksutra, a utakmice Radnik – Crvena zvezda i Partizan – Metalac su odložene. Razlog su obaveze crveno i crno-belih u kvalfikacijama za Ligu Evrope, odnosno Lige konferencija.