Ko će drugi, ako ne Benzema: Real uspešan na startu, igrao i Jović

0

Na poluvremenu nije bilo golova, ali je kasnije proradila mašina

Copyright Real Madrid, AP Photo/Alvaro Barrientos

Prethodna sezona za Real Madrid nije bila dobra, ali je nova počela odlično.

“Los Blankosi” Karla Anćelotija su u utakmici prvog kola pobedili Alaves i to na gostovanju. Rezultat je bio 4:1, ali nije išlo sve tako glatko. Otpor domaćina je slomljen tek u drugom poluvremenu. Karim Benzema je iskoristio asistenciju Edena Azara u 48. minutu.

Samo osam minuta kasnije, Načo je povećao na 2:0, na dodavanje Luke Modrića.

U 62. minutu, ponovo je Francuz bio strelac. Golman Fernando Pačeko je odbranio jednom, ali ne i drugi put. Na ovaj način, Benzema je pokazao da će i ove sezone biti jedan od glavnih aduta tima iz Madrida.

U 64. minutu, Tibo Kurtoa je bio primoran da napravi penal, koji je uspešno realizovao Hoselu. Grešku je pre toga napravio Eder Militao, očajnim povratnim pasom.

Šansu da zaigra dobio je i Luka Jović, koji je u 88. minutu ušao umesto Benzema. Srbin se nije upisao u strelce, ali jeste Vinisijus Žunior u drugom minutu nadoknade.