Bilo je svega na startu Primere: Račić slavio u srpskom derbiju protiv Maksimovića i debitanta Mitrovića

13.08.2021

21:22 >> 22:43

0

Valensija na Mestalji minimalnim rezultatom bolja od Hetafea

Copyright Stefan Mitrović na meču u Valensiji foto: Profimedia

Izuzetno uzbudljivo bilo je na startu Primere. Na otvaranju nove sezone elitnog ranga španskog fudbala, u malom srpskom derbiju, Uroš Račić je sa Valensijom slavio minimalnu pobedu protiv Hetafea Nemanje Maksimovića i debitanta Stefana Mitrovića – 1:0.

Svega je bilo na “Mestalji”. Penal, dva crvena kartona i bezbroj propuštenih prilika gostiju da u finišu meča, ipak, dođu do boda, koji ne bi bio nezaslužen.

Počelo je košmarno za “slepe miševe”, pošto je posle asistencije iz VAR sobe, već u trećem minutu utakmice, direktan crveni karton dobio Hugo Giljamon. Međutim, Valensiju to nije mnogo poremetilo, jer su u 11. minutu, golom Solera sa bele tačke, došli do prednosti.

Očekivano, u nastavku meča fudbaleri domaćeg tima više pažnje su posvetili svom golu, ali do kraja prvog poluvremena, Hetafe ih nije ozbiljnije ugrozio.

Ipak, u drugom poluvremenu situacija se potpuno preokrenula, da bi drama vrhunac dostigla u poslednjih 15 minuta, kada su gosti na velike muke stavili Mamardašvilija, koji je maestralnim intervencijama dovodio goste u stanje očaja, a jedini put kada je bio savladan, mrežu mu je sačuvala stativa, posle šuta Arambarija u 82. minutu.