0

Pevci kao gosti savladali Kristal Palas u malom londonskom derbiju

Hung Min Son i Brenan Džonson - Copyright Profimedia

Kao da je prva zvezda i dugogodišnji kapiten kluba Hari Kejn trebalo da napusti Totenhem, da bi „pevci“ dobili osnovu na kojoj mogu da grade snove o šampionskom tronu u Premijer ligi. A, možda je samo trebalo dovesti pravog čoveka na klupu…

Kako god, 10. kola najjače lige u Evropi je prošlo, a Totenhem još ne zna za poraz. Uz dva remija, londonski klub ostvario je osam pobeda, poslednju večeras, u malom gradskom derbiju, na gostovanju protiv Kristal Palasa – 2:1.

Endž Postekoglu od „pevaca“ je napravio potpuni hit Premijer lige. Kada su očekivanja, posle odlaska Kejna, možda bila i najmanja, Totenhem je u sezonu ušao furiozno, a večeras je samo nastavljen impresivan niz rezultata od starta takmičarske godine.

Skoro sat vremena Son i drugovi tražili su način da „otključaju“ ekipu prekaljenog Roja Hodžsona, a na kraju su dobili „pomoć prijatelja“, preciznije Džoela Vorda, koji je u 53. minutu, posle centaršuta Medisona sa desnog boka, zatresao sopstvenu mrežu.

Gostima je tada pao značajan teret sa leđa, a olakšanje u igri ekspresno je dalo rezultat, pošto je već u 66. minutu Son duplirao prednost i utabao put ka trijumfu, za koji su „pevci“ na kraju ipak malo strepeli, pošto je Aju na polovini sudijske nadoknade, u njenom 4. minutu, uspeo da postigne gol za Palas.