Plakao je i mučio se, sad je stvorio preokret koji se pamti, a Totenhem je nekako postao klub u kome se dešavaju lepe stvari

Autor: P.K.

Rišarlison će dugo pamtiti ovaj dan i ovu pobedu!

Rišarlison i Džejms Medison - Copyright Profimedia

Kakav meč u Londonu! Kakav dan za navijače Totenhema i Rišarlisona!

Samo nekoliko dana pošto je Brazilacjavno priznao da plače i da ima mentalne probleme, pošto je mesecima na udaru kritika jer je prošle sezone dao jedan gol, u subotu je protiv Šefild junajteda dao gol i asistenciju u neverovatnom preokretu u nadoknadi vremena za 2:1!

I to nije sve! Staro verovanje navijača Totenhema da njihov klub uvek može da nađe načina da izgubi kao da prestaje da važi ove sezone.

Opet je Totenhem gubio, ali opet je pobedio i to ne prvi put ove sezone i sada iz pet kola ima četiri pobede i jedan remi. Taj nerešeni rezultat je bio u prvom kolu protiv Brentforda, a posle toga je vezao četiri pobede i sada je drugi na tabeli.

Stvarno, potpuno nekarakteristično, Totenhem je nekako postao klub u kome se dešavaju lepe stvari.

Nije ni prvi, a ni stoti put da smo gledali ovakvu utakmicu: Totenhem žestoko napada, trči, ima šuteve, kornere, šanse, posed, golman rivala najbolji igrač meča, ali polako mu ponestaje ideja, samo da bi onda protivnik od nekud, ni iz čega postigao gol.

Ali, ne i ovog puta. Istina je, trebalo je skoro 15 minuta nadoknade da se poništi gol Gustava Hamera iz 73. minuta. Samo da bi u 80. u igru ušli Rišarlison, Perišić i Džonson i potpuno preokrenuli stvari. I za to treba odati počast treneru Endžu Postekogluu, koji je opet pogodio izmene.

Perišić je izveo korner sa leve strane u osmom minutu nadoknade, a Rišarlison je skočio i glavom postigao gol.

Profimedia

Nastavio je Totenhem sa napadima, a onda je u 10. minutu nadokande Rišarlison ušao sa loptom u šesnaesterac dodao na desno do Dejana Kuluševskog, koji je napravio sebi prostora iskorakom, a onda sjajno šutirao i smestio loptu iza leđa sjajnog golmana Veslija Foderingema za neverovatno slavlje prepunog domaćeg stadiona.

A kad smo već kod toga, i po tome se vidi koliko je Postekoglu promenio sve, jer niko nije odlazio sa stadiona, a setite se samo koliko je lako zamisliti kakva bi otrovna i grozna atmosfera na stadionu bila do 98. minuta u ovim okolnostima pre samo šest meseci…

Totenhem je zasluženo drugi, ali treba reći i da se Šefild sjajno i organizovano branio. Ali, bodove će tražiti na drugoj strani.