Ludnica u Nemačkoj! Od 2:0 do poraza u poslednjim sekundama, uz dve golčine gostiju! (VIDEO)

03.10.2023

21:31

0

Autor: G. F.

Union Berlin ispustio veliku prednost, Braga odnela sva tri boda

Fudbaleri Brage slave pobedu nad Union Berlinom - Copyright Tanjug/AP Photo/Markus Schreiber

Ako ste od onih što vole fudbal, a ne navijaju (iz bilo kog razloga) ni za Union Berlin, ni za Bragu, onda ste mogli da uživate u spektakularnoj utakmici ova dva tima!

Počelo je da bolje nije moglo za fudbalere domaćeg tima i oko 75.000 navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu!

Posle pola sata igre domaći su poveli, samo sedam minuta kasnije imali prednost od 2:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Šeraldu Bekeru.

Ipak, tim iz Nemačke nije sačuvao ovo vođstvo do poluvremena pošto je u 41. minutu Niakate prepolovio njihovo vođstvo.

A onda se desio 51. minut i fantastičan pogodak Simona Banze za izjednačenje. Iako su njihovi ljubimci ispustili vođstvo, navijači Union Berlina i dalje su verovali da mogu do prvog boda, ako ne i sva tri u Ligi šampiona.

Sve nade i snovi srušeni su na brutalan način bukvalno 15 sekundi pre kraja utakmice. Precizan šut Andre Kastra bio je neodbranjiv, pa je Braga stigla do trijumfa.

U drugom meču koji je počeo od 18.45, Real Sodijedad je kao gost savladao Salcburg golovima Ojabzabala u 7. i Mendeza u 27. minutu.