23:15

0

Madrid je večeras obojen crveno-belim bojama

Antoan Grizman i Alvaro Morata slave gol protiv Reala - Copyright Profimedia

U Madridu će u narednih nekoliko meseci glavni biti Atletiko. U 295. „Madrilenju“, pred prepunim tribinama „Metropolitana“ „jorgandžije“ su savladale najvećeg rivala Real – 3:1.

Provlačio se „kralj“ od početka sezone, na nekoliko utakmica do pobeda je stizao preokretima i golovima u poslednjim momentima meča, ali večeras to nije uspeo da uradi, iako je u jednom trenutku zaličilo da bi tako moglo biti.

Održao je Čolo Simeone fudbalski čas favorizovanom rivalu. Do tančina je argentinski strateg skenirao rivala i tačno znao gde i na koji način treba da ga napadne, što je jasno vidljivo iz činjenice da je Atletiko dao tri gola na bukvalno identičan način. Centaršut sa levog boka i trzaj glavom – to su dva poteza kojima su crveno-beli stigli do trijumfa koji bi potpuno mogao da im okrene sezonu.

Atletiko je do vođstva došao posle samo četiri minuta igre, pošto je asistenciju Lina u gol, po već opisanom scenariju, pretvorio Morata. Kao da su fudbaleri u crveno-belim dresovima „osetili krv“, nisu dali Realu šansu ni da pomili da uzvrati a već je bilo 2:0, posle centaršuta Saula i gola Grizmana.

Tek tada se „kralj“ probudio. Krenuo je u žestok kontranapad i u 35. minutu fenomenalnim golom Tonija Krosa prepolovio zaostatak. Dao je taj pogodak krila izabranicima Karla Anćelotija na kojima su stigli i do izjednačenja, ali im je radost bila krtkog daha pošto je gol Kamavinge poništen zbog ofsajda u kojem se prethodno našao Ridiger.

A kada se očekivala potpuna ofanziva Reala u drugih 45. minuta usledio je potpuni šok za „los blankose“. Tek što se pošlo sa centra u nastavku meča Grizman je sjajno proigrao Saula na levom boku, ovaj je uputio još bolji centaršut, a Morata je u 46. minutu sjajnu kretnju u kaznenom prostoru rival krunisao drugim golom na meču za definitivan slom najvećeg rivala.