Barsa nadmudrila Real na stadionu Kaubojsa! Kraljevski klub nije imao sreće, Anćeloti ostao bez teksta! (VIDEO)

Autor: A. S.

Spektakl, a sezona još nije ni počela

Fudbaleri Barselone slave titulu - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Neki od najboljih evropskih klubova nalaze se na pripremama za novu sezonu u Sjedinjenim Američkim Državama, pa je tako došlo i do prijateljskih mečeva.

Noćas su u Teksasu snage odmerili Real i Barselona, a u spektaklu pred oko 80.000 navijača na stadionu Dalas Kaubojsa, Katalonci su slavili sa 3:0.

Barselona je do prednosti stigla u 14. minutu, preko Dembelea, a zanimljivo da je taj rezultat na snazi bio sve do 84. minuta, kada je  Fermin Lopez pogodio za 2:0, a konačan rezultat je postavio Feran Tores u 90. minutu utakmice.

Iako rezultat to ne govori, nije Real bio bezopasan. Vinisijus je u 20. minutu propustio priliku iz penala, a Madriđani su na ovom susretu čak pet puta pogodili okvir gola.

- Čudno je to što je lopta čak pet puta pogodila okvir gola, mislim da mi se ovo nikada u karijeri nije dogodilo. Delovalo je kao da se pred Barsinim golom nalazi zid - rekao je nakon meča trener Madriđana Karlo Anćeloti.

Kraljevskom klubu je ovo prvi poraz na pripremama, dok je Barsa upisala prvu pobedu.