23:17

0

Derbi Bundeslige završen bez pobednika, gostima, posle svega, slađi bod

Hari Kejn i fudbaleri Bajerna posle remija sa Leverkuzenom - Copyright Profimedia/Tom Weller/dpa

Derbi kola u Bundesligi opravdao je sva očekivanja. Posle dvonedeljne reprezentativne pauze vraćamo se klupskim temama, a u Nemačkoj su premijerni meč 4. runde šampionata na „Alijanc“ areni odigrali Bajern i Bajer – 2:2.

Gosti iz Minhena, posle svega viđenog, nose slađi bod, ali i te kako će i ekipa Ćabija Alonsa imati za čime da žali, s obzirom na dve „mrtve“ šanse koje su promašili pri rezultatu 1:1.

Razloga za žaljenje imaće i Bajern. Uprkos podređenom položaju u većem delu drugog poluvremena, Bavarci su golom Gorecke u 86. minutu stigli nadomak velikog trijumfa.

Ipak, gosti su do boda stigli iz penala u četvrtom minutu nadoknade vremena, koji je dosuđen posle intervencije iz VAR sobe, koja je četiri minuta kasnije potvrdila ispravnost pomoćnog sudije, koji je zbog ofsajda poništio gol Upamekanu.