18:06

0

Greška srpskog reprezentativca kumovala prvom golu Lensa

Copyright Strahinja Pavlović/Profimedia

Teški dani za Monako, možda i poslednji u Kneževini za hrvatskog stratega Niku Kovača. U prva tri kola Lige 1, crveno-beli su osvojili samo jedan bod, na pragu su eliminacije u plej-ofu Lige šampiona, a u sivilo ekipe uklopio se i mladi srpski reprezentativac Strahinja Pavlović.

Nekadašnji Partiznov đak, koji je ove sezone dobio šansu u Monaku jedan je od krivaca za subotnji poraz na domaćem terenu od Lensa (2:0), koji je surovo kaznio sve greške Kovačevog tima.

Prvu je napravio reprezentativac „orlova“, koji je u 51. minutu izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, a Ganogo nekoliko sekundi kasnije proslavio gol posle veoma loše intervencije golmana domaćih Nibela.

Ni igrač više u poslednijih pola sata, posle direktnog crvenog kartona Dukurea nije olakšao posao Monaku (u 86. minutu isključen Golovin), čiju je sudbinu u nadoknadi vremena zapečatio Banza.