Kapiten Srbije i Ajaks u finišu ostali bez pobede: Nešto nije kako treba u Amsterdamu

0

Delovalo je da će kopljanici do sigurne pobede, ali...

Copyright Profimedia

Nije dobro počela ova sezona za Dušana Tadića i Ajaks.

Šampion Holandije dobio je žestok šamar u Superkupu, kada je izgubio od ljutog rivala PSV-a 4:0. Onda je reagovao u prvenstvu ubedljivim trijumfom 5:0 nad NEC-om.

Pomislili su navijači da se Ajaks trgnuo i vratio na pravi put, ali onda je usledio meč drugog kola. Gostovanje Tventeu i samo 1:1.

Ajaks je poveo u 51. minutu golom Sebastijana Alea, koji se našao na pravom mestu posle odbitka i prosledio je u gol.

Imao je Ajaks i igru i posed i šanse, ali golova nije bilo, samo da bi Robin Proper u 87. minutu doneo Tventeu izjednačenje i prvi bod u sezoni.

U isto vreme, PSV je prvi na tabeli sa obe pobede i gol-razlikom 6:1.

Herenven takođe ima dve pobede, a u ovoj drugoj je pažnju na sebe skrenulo i dete Partizana Filip Stevanović.

Tadić je bio sjajan u prvom kolu, a danas je odigrao ceo meč, ali navijači Ajaksa imaju razloga za brigu na početku sezone.