Agonija Arsenala se nastavlja: Lukaku gazi kao tenk, moćni Belgijanac na debiju najavio poraz posrnulih "tobdžija"

22.08.2021

17:21 >> 18:33

0

Belgijanac je došao iz Intera i ovo mu je drugi mandat na Stamford bridžu

Copyright Čelsi, Tanjug, AP Photo/Ian Walton

Londonski derbi pripao je Čelsiju, lideru na tabeli Premijer lige, dok je Arsenal upisao drugi poraz u sezoni. Posle dve odigrane utakmice i ovog poraza od 2:0, “tobdžije” su na pretposlednjem mestu.

Već u 15. minutu Romelu Lukaku je pokazao da će biti veliko pojačanje za “plavce”. Učestvovao je u začetku akcije koju je kasnije završio uspešno. Dok je Ris Džejms ulazio po desnoj strani sa loptom, korpulentni napadač je samo “otresao” jednog od pratilaca i iz neposredne blizine ubacio loptu u praznu mrežu. Belgijanac nije mogao da poželi bolji debi u povratničkom mandatu.

Samo 20 minuta kasnije novi udarac za Arsenal. Ovog puta za prvaka Evrope, Džejms je bio strelac, a asistent Mejson Maunt. Lopta je završila u rašljama.

U 41. minutu, sporan detalj. Bukajo Saka je pao u kaznenom prostoru Čelsija, ali je sudija Pol Tirni prvo mislio da nema razloga za penal. Zatim je usledila konsultacija sa VAR sobom, ali je odluka samo potvrđena. Nije bilo prilike da Arsenal smanji prednost.

U drugom poluvemenu, dobre prilike imali su Maunt i Rob Holding za Čelsi, ali su bili neprecizni. U 78. minutu, Lukaku je mogao da postigne drugi gol, ali je golman Bernd Leno odbranio, a zatim mu je “saveznik” bila i prečka.

U sledećem kolu, posrnuli Arsenal nije mogao da izabere težeg rivala. To je branilac titule Mančester siti. Čelsi će odmeriti snage sa Liverpulom koji je takođe sa maksimalnim učinkom.