Mančester izvukao bod: Đavoli nisu crveni, već plavo-žuti, haos na društvenim mrežama zbog dresova

14:54 >> 15:08

0

Starter je bio i Nemanja Matić

Copyright Tanjug, Andrew Matthews/PA via AP

Mančester junajted nije bio uspešan kao na početku nove sezone u Premijer ligi. “Crveni đavoli” su na startu slavili protiv Lidsa, a danas je u duelu sa Sautemptonom bilo nerešeno – 1:1.

Domaćin je na svom stadionu “Sent Meri” poveo u 30. minutu, autogolom Freda. Tačnije Če Adams je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je na putu zakačila Freda i prevarila Davida de Heu. Zvanično je upisan kao autogol Freda. Takođe treba da se kaže da je i golu prethodio start Džeka Stivensa na Bruna Fernandeša, ali sudija Poson nije smatrao da je to faul. Igra je nastavljena, a ishod smo već opisali.

Na novi gol se čekalo do 55. minuta, kada je Mejson Grinvud iskoristio centaršut Pola Pogbe. Pogodio je po sredini gola.

Nemanja Matić je danas bio starter, a igru je napustio u 86. minutu. Šansu je dobio Džesi Lingard. Igrao je i skupo plaćeni Džejdon Sančo, u 59. minutu, umesto Antonija Marsijala.

Iako nije pobedio, Junajted je nastavio niz bez poraza. Ovo je 27. takav meč, po čemu je tim sa “Old Traforda” rekorder.

Inače, veliku pažnju na društvenim mrežama izazvali su dresovi Junajteda. Plavo – žuta kombinacija je bila povod da se navijači pitaju, od kada su ovo boje Mančester junajteda.

Jedan od njih je pozvao odgovornog (ko god da je) da da otkaz.

U drugom meču popodnevnog programa, Vulvsi su dočekali Totenhem, a “Pevci” iz Londona su do pobede došli već u devetom minutu. Strelac sa bele tačke je bio Dele Ali. Pre toga Žose Sa je napravio prekršaj za najstrožu kaznu.