Čukarički apsolutno nemoćan u Pireju! Brđani ipak "spasili čast" u sudijskoj nadoknadi! (FOTO - VIDEO)

24.08.2023

22:57

0

Belo-crni već posle 45 minuta imali minus od tri gola, revanš je sledeće nedelje u Leskovcu

Fudbaleri Čukaričkog su poraženi u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope od Olimpijakosa rezultatom 3:1. Na stadionu "Jorgos Karaiskakis" domaćin je dokazao da je sa pravom apsolutni favorit, pošto je već u 40. minutu vodio sa tri gola razlike. Poništena su im i dva gola, zbog ofsajda, odnosno faula u napadu.

Počasni pogodak je postignut u sudijskoj nadoknadi. Strelac je bio Igor Miladinović koji je ušao u drugom poluvremenu.

Revanš je za sedam dana na stadionu u Leskovcu i na belo-crnima je samo da ostave što bolji utisak. Jer realno, Olimpijakos je mogao da bude večeras i mnogo ubedljiviji, ali je na kraju bilo "podnošljivih" 3:1. Tako da bi narednog četvrtka, na jugu Srbije moralo da se desi pravo čudo da ekipa Igora Matića (na klupi bio Milan Lešnjak) prođe dalje.

Podsetimo, večeras je Partizan ponižen u Danskoj, tako da srpskom fudbalu nije bila potrebna još jedna katastrofa.

Olimpijakos je ekspresno slomio otpor gostiju iz Srbije, pošto je već u trećem minutu mladi Filip Samurović vadio loptu iz mreže. Nije mogao dva puta da je sačuva, pošto je prvo odbranio pokušaj iz neposredne blizine, a zatim je Ajub El Kabi poslao loptu iza gol linije.

Na novi pogodak čekalo se 13 minuta, kada je Konstantinos Fortunis povećao na 2:0 i u tim trenucima, mnogi su pomislili "eto reprize Partizana". Pobedu je samo overio El Kabi, koji je iskoristio asistenciju kapitena Fortunisa. I u drugom poluvremenu su mogli do novih golova, ali su bili neprecizni ili je Samurović branio.

Mada treba da se kaže i da je Čukarički imao nekoliko prilika, preko Nemanje Tošića, Nikole Stankovića, kao i Đorđa Ivanovića.

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. MINUT +3 - GOOOOL! Čukarički je smanjio na 3:1, a strelac je Miladinović.

Nikčević je sjajno centrirao sa desne strane, Janković je gađao glavom, ali je lopta pogodila Miladinovića i ušla u mrežu. Podnošljiv poraz ipak.

88. MINUT - Nikčević sa 18 metara, ali preko gola.

87. MINUT - Umesto Ivanovića ušao je Ze Mario.

83. MINUT - Aleksandropulos umesto Bjela.

81. MINUT - Oštro je centrirao sa leve strane kapiten Docić, ali su crveno-beli iz Pireja otklonili opasnost.

76. MINUT - Pokušao je Bjel, posle slaloma Fortunisa je šutirao, ali je Samurović odlično intervenisao. Nova parada za golmana Čukaričkog.

74. MINUT - Bjel je dobio idealnu povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, ali šutirao preko gola.

71. MINUT - Izmena je bilo i u Olimpijakosu. Ušli su Porozo i El Arabi. Izašli su Recos i El Arabi.

70. MINUT - Miladinović je ušao umesto Stankovića.

61. MINUT - Nikčević je presekao napad Grka, ali zbog povlačenja za dres protivnika je dobio i žuti karton. Ovo je inače bio prvi karton u utakmici.

60. MINUT - Izmene i u Olimpijakosu. Ušao je Skarpa, kao i Heze. Izašli su Masuras i Kamara.

59. MINUT - Fortunis je izvodi slobodnjak sa 20-ak metara, ali je Samurović paradom sprečio novi gol.

52. MINUT - Nikčević je tražio Ivanovića u kaznenom, koji je loše zahvatio loptu. Tačnije, zamalo je bio kratak, na desetak metara od gola Olimpijakosa.

50. MINUT - Sreća za Čukarički. Gol Olimpijakosa je poništen zbog faula Kamare u napadu nad Sisokom. Ipak je ostalo 3:0.

Izmene u Čukaričkom. Kapiten Docić, Nikčević i Janković na terenu. Izašli su Kovač, Rogan i Ndiaje.

Prvo poluvreme

Kraj poluvremena!

45. MINUT - Dobra prilika za Čukarički. Stanković je pokušao sa desne strane. Lopta je prošla pored same desne stative Puhalakisovog gola.

41. MINUT - Već u narednom napadu Samurović uspešan u situaciji "jedan na jedan". Ostaje 3:0.

40. MINUT - GOL! Sada je 3:0. Opet je strelac bio Marokanac El Kabi.

Fortunis je upisao asistenciju, a El Kabi je pogodio glavom.

35. MINUT - Prvi korner za Čukarički na utakmici. Ivanović centrirao, Subotić pokušao glavom, golman Olimpijakosa Pashalakis je odbrani. Pokušao je Tošić, ali nije bio precizan. Lopta otišla nekoliko metara pored stative.

25. MINUT - Konačno i pokušaj Čukaričkog. Ivanović je prošao po levoj strani, pokušao da pošalje loptu na drugu stativu, ali je reagovao Pohalakis.

15. MINUT - GOL! Vode Grci sa 2:0. Strelac Fortunis.

Kapiten Olimpijakosa se namestio i "raspalio" po lopti. I ovog puta nemoćan mladi golman Samurović.

6. MINUT - Masuras daje gol. Snažno šutira sa leve strane u donji suprotni ugao. Ipak poništen je zbog ofsajda.

3. MINUT - GOL! El Kabi i već vodi Olimpijakos. Crveno-beli iz Pireja vode sa 1:0.

Golman Čukaričkog Samurović brani pokušaj glavom sa dva metra, ali samo na kratko. Ubrzo je i savladan iz "popravnog".