Engleskinje nisu objedinile titule, Španija je prvi put u istoriji prvak sveta!

20.08.2023

14:14

0

Crvena furija osvojila je Mundijal za dame, minimalnim trijumfom u finalu u Sidneju

Copyright Profimedia

Ženska fudbalska reprezentacija Španije osvojila je Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Sidneju pobedila selekciju Engleske rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigla je Olga Karmona u 29. minutu.

Španija je mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali Dženifer Hermozo nije iskoristila jedanaesterac u 69. minutu.

Ženske fudbalske reprezentacije Engleske i Španije su po prvi put u istoriji igrale u finalu SP. Fudbalerke Španije su napravile veliki uspeh, pošto su po prvi put u istoriji ove zemlje osvojile svetsku titulu.

Engleska je aktuelni evropski šampion.

Treće mesto osvojila je selekcija Švedske, koja je u subotu pobedila Australiju rezultatom 2:0.

Izvor: Tanjug