Spektakl u režiji Liverpula i Bajerna! Englezi vodili 2:0 i 3:2, pa izgubili golčinom u finišu meča!

02.08.2023

15:41

0

Autor: G. F.

Sjajan meč odigrali su veliki rivali u Singapuru

Spektakl u Singapuru - Copyright Profimedia

Spektakl! Samo tako se može opisati utakmica između Liverpula i Bajerna odigrana u Singapuru.

Sve što fudbal čini toliko zanimljivim stalo je u nešto više od 90 minuta izuzetno zabavne predstave dva fudbalska velikana.

Liverpul je strašno otvorio meč i već u 2. minutu preko Kodija Gakpa poveo sa 1:0. Samo 2 minuta kasnije Salah je mogao da duplira prednost Crvenih, ali je njegov udarac izblokiran. Izjednačenje Bajerna ostalo je stativi u 11. minutu pošto je Pavar bio nedovoljno precizan posle kornera.

Umesto toga 2:0 za klub sa Enfilda. Sjajan centaršut Endija Robertsona i gol glavom novog kapitena Virdžila Van Dajka.

Pet minuta kasnije Gnabri je pogodio za 2:1, a u 42. Sane je poravnao rezultat. Kod oba gola videli smo lošu reakciju Trenta Aleksander Arnolda.

Bavarci su pretili i na startu drugog dela igre, ali je Alison bio priseban, a potom i Van Dajk. Do nove prednosti Redsi su došli u 66. minutu posle fenomenalne akcije Salaha i Dijaza koju je Kolumbijac pretvorio u pogodak.

Oba trenera su izmenila gotovo celu ekipu, igralo se isključivo napadački i otvoreno, a kaznu za promašaje Liverpula servirao je Josip Stanišić u 80. minutu.

I kada je delovalo da će ovaj prijateljski spektakl biti ukrašen i penalima desio se mladi Frans Kracig. Poslao je pravu bombu ka golu Alisona i doneo Bajernu pobedu i trofej Singapura.