16:50 >> 17:12

0

Srpski napadač nastavio teror protivničkih odbrana

Copyright Aleksandar Mitrović foto: Profimedia

Fulam ne mora da brine za plasman u Premijer ligu sve dok u napadu ima Aleksandra Mitrovića. Srpska „luda glava“ iz vikenda u vikend potvrđuje da je tata-mata za Čempionšip, u kojem nemilice rešeta protivničke odbrane.

Londonski klub je ove subote zaseo na vrh drugog ranga engleskog fudbala, a najzaslužniji za trijumf protiv Stouka (3:0) bio je reprezentativac „orlova“, koji je nedavno potpisao novi ugovor s crno-belima.

Fulam u prvih pet kola nove sezone nema poraz (remi na startu, pa četiri uzastopne pobede), najviše zahvaljujući nekadašnjem đaku Partizana, koji je ponovo meč obeležio golom i asistencijom, uz malu mrlju, promašen penal u trećem minutu nadoknade vremena.

„Krejven kotidž“ je na vođstvo protiv Stouka morao da čeka samo pet minuta, kada je Mitrović asistirao Vilsonu, da bi dva fudbalera u 72. minutu obrnula uloge za overu pobede Fulama, koji je do drugog gola stigao u 53. minutu preko Bobija Rida.