Gledaće se Superliga u Surdulici i sledeće sezone! Grafičar će još sanjati elitu!

04.06.2023

18:20

0

Radnik u revanšu baraža savladao beogradski klub 2:0 i sačuvao superligaški status

Fudbaleri Radnika - Copyright MN Press

Nije bilo prijatno, ali je Radnik sačuvao superligaški status. Posle 1:1 u beogradskom meču protiv Grafičara, Surduličani su u revanšu baraža na svom terenu slavili 2:0 i tako „kupili ulaznicu“ za elitno društvo srpskog fudbala i u narednoj sezoni.

Vodeći gol postignut je u 38. minutu i to sa bele tačke. Ivan Guteša je pred svojim golom oborio Borka Duronjića i Novak Simović je dodelio najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Andrija Radulović i pogodio, ali nije se radovao pošto je ranije tokom karijere nastupao za "grafose".

Pitanje pobednika rešeno je u 88. minutu i to preko Milana Makarića. Talentovani napadač se pokazao svoju snagu i veštinu, te je izdržao dva duela i slabijom, levom nogom poslao loptu u mrežu.

Bio je to vrlo emotivan momenat za Makarića, kome je ovo bio prvi pogodak od povratka u Surdulicu.