Dortmund u suzama! Ludilo Bundeslige – Borusija bila šampion devet minuta, kruna 11. put uzastopno završila u Minhenu!

27.05.2023

17:49

0

Nestvarna završnica nemačkog šampionata i propuštena prilika za povratak na tron koja će godinama peći Žuti zid

Razočarani navijači Borusije iz Dortmunda - Copyright Profimedia

Fudbaleri Bajerna osvojili su 11. uzastopnu titulu šampiona Nemačke, pošto su danas u poslednjem kolu Bundeslige savladali kao gosti Keln 2:1, dok je Borusija iz Dortmunda na svom terenu odigrala "samo" 2:2 protiv Majnca.

Dortmund je imao sve u rukama, pobeda je donosila titulu, ali pred punim tribinama "Vestfalena" ponovo nisu izdržali psihološki pritisak, Majnc je vodio 2:0 posle samo 24 minuta, Sebastijan Aler promašio je penal i sve što su "milioneri" uspeli bilo je da u 95. minutu stignu do izjednačenja golom Niklasa Zilea, prethodno je smanjio Rafael Gereiro.

Bavarci su do trijumfa u Kelnu i ukupno 33. titulu došli golom "rezerviste" Džamala Musaile u 89. minutu. Poveli su preko Kingsija Komana u osmom, a izjednačio je Dejan Ljubičić u 80. minutu iz penala.

U Ligu šampiona plasirali su se još Lajpcig i Union Berlin, Frajburg je u Ligi Evrope, Bajer Leverkuzen u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

U "Cvajtu" se sele Herta i Šalke, dok će Štutgart igrati baraž.