Zahuktali TSC je gospodar svoje sudbine! Čukarički zatrokirao u malom beogradskom derbiju (FOTO, VIDEO)

23:24

0

U poslednjem kolu znaćemo ko će biti drugi, a ko treći na tabeli Superlige

Pankov i Drezgić posle remija Voždovca i Čukaričkog - Copyright MN Press

Kompletirano je i pretposlednje kolo Superlige. Poske remija na "Karađorđu" u duelu Vojvodine i Partizana, odigrane su još dve utakmice.

Voždovac i Čukarički su u malom beogradskom derbiju odigrali nerešeno (1:1), dok je TSC deklasirao Novi Pazar sa 4:1 i to kao gost.

Tako je sada ekipa iz Bačke Topole na drugom mestu sa 74 boda, a Čukarički je treći sa 72. Partizan je četvrti sa 68, dok Vojvodina na petom mestu ima 62 boda. "Brđani" koje očekuje i finale Kupa Srbije sa Crvenom zvezdom imaju i dalje šansu za drugo mesto, ali moraju da se nadaju porazu TSC-a kojem je za ovaj plasman dovoljan i bod.

To mesto je vredno kvalifikacija za Ligu šampiona, pa bi to bio najveći uspeh u istoriji oba kluba. Ali je ekipa Žarka Lazetića za sada bliža tome.

U poslednjem kolu plej-ofa SLS narednog vikenda igraće TSC i Vojvodina, odnosno Čukarički i Radnički 1923.

Na "Krovu" je poveo Čukarički golom Stefana Tomovića u 12. minutu, a Voždovac je izjednačio prelepim pogotkom Danila Teodorovića u 90. minutu.

Gosti su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 80. minutu isključen Sambu Sisoko.

U Novom Pazaru, gosti su od 53. do 78. minuta rešili pitanje pobednika, a strelci su bili Nemanja Petrović, Aranđel Stojković, Petar Ratkov i Stefan Vukić.

Jedini pogodak za Novi Pazar dao je Bojica Nikčević u 89. minutu sa bele tačke i tako samo ublažio poraz.