Adov prvenac u Superligi! Spartak sa dva igrača manje udaljio Lalatovića i Mladost Gat od opstanka u eliti!

18:17

0

Subotičani su golom Edmunda Ada uspeli da izbegnu poraz u Novom Sadu

Edmund Ado i Aleksandar Katai - Copyright MN Press

Mladost Gat je u nedelju napravila korak unazad u borbi za opstanak u elitnom rangu srpskog fudbala. Ekipa Nenada Lalatovića na „Karađorđu“ je dočekala Spartak, koji je u zavrnici meča, sa dva igrača manje, uspeo da sačuva veliki bod – 1:1.

Sve vredno pomena u Novom Sadu odigralo se u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo golom Milića u 57. minutu, da bi u 84. Edmund Ado postigao prvenac u dresu Spartaka, kojem je do kraja meča bila naklonjena i sreća.

Naime, u 87. minutu Šimura je s leđa oborio Brazilca Dal Bela na samoj liniji šesnaesterca. Sudija Minaković je dosudio prvo penal, ali je morao da sačeka odluku iz VAR sobe, koja je loptu „izvukla“ na samu ivicu kaznenog prostora.

Japanac je dobio crveni karton, dok Novosađani iz slobodnog udarca nisu uspeli da dođu do gola vrednog tri boda. Ostali su Subotičani do poslednjeg sudijskog zvižduka bez još jednog igrača, posle grubog starta Marka Bugarina nad Dal Belom, međutim ekipa Nenada Lalatovića nije imala dovoljno vremena da veliku brojčanu nadmoć materijalizuje golom za pobedu.