Prštalo je na "Enfildu"! Samo na 24sedam, pogledajte čak 4 gola, šanse, promašeni penal i sve to u HD formatu! (VIDEO)

09.04.2023

19:28

0

Na našem portalu u realnom vremenu, u HD rezoluciji mogli ste da pratite golove, šanse, zanimljive momente...

Salah u utakmici Liverpul - Arsenal - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Derbi meč 30. kola Premijer lige između Liverpula i Arsenala završen je bez pobednika. Rezultat na "Enfildu" je bio 2:2, a zadovoljniji može da bude domaćin koji je gubio sa 2:0. Može da bude zadovoljan i branilac titule Mančester siti koji sada ima šest bodova manje od lidera, Arsenala koji ima i meč više. Arsenal ima 73, a Siti 67 bodova. Liverpul je osmi sa 44.

Inače, ovaj prenos na našem portalu je bio specijalan jer ste imali priliku da sve najzanimljivije detalje pogledate u realnom vremenu, i to sve u HD formatu.

Ali vratimo se meču koji je po svemu opravdao epitet derbija. A počeo je idealno za Arsenal. Poklon Virdžila van Dajka već u osmom minutu iskoristio je Gabrijel Martineli. Već u 28. minutu bilo je 2:0, a u ovoj situaciji asistenciju je upisao Maritineli. Idealan centaršut glavom je realizovao Gabrijel Žesus.

Tanjug/AP Photo/Jon Super

Vratio se Liverpul prilično brzo, i to u 42. minutu. Mohamed Salah je bio strelac, za "vraćanje u život". Međutim Egipćanin je u 52. minutu propustio priliku da bude heroj. Posle prekršaja u kaznenom, sudija Pol Tirni je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Bilo je pitanje ko će da izvede najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Egipćanin, ali šutirao zamalo pored gola.

Tempo nijednog trenutka nije opadao, a onda je u 87. minutu pogodio rezervista Bobi Firmino (ušao u 78. minutu). Mada je veliki deo posla uradio Trent Aleksander-Arnold koji je ušao u kazneni, probacio Oleksandru Zinčenku loptu kroz noge i poslao loptu ka drugoj stativi. Nebeski skok, i bilo je 2:2.

Do kraja je moglo da bude i novih golova, ali je na golu Arsenala odličan bio Aron Ramsdejl. Zaustavio je pokušaje Nunjeza, Salaha, Konateu... Tako da ovaj bod je u velikoj meri osvojen zahvaljujući čuvaru mreže.

U narednom kolu, čekaju nas okršaji Vest Hem - Arsenal i Lids - Liverpul.

Kraj spektakla!

90. MINUT+5 - Ramsdejl vrhovima prstiju brani pokušaj Salaha.

90. MINUT+4 - Salah u izgednoj prilici, ali sa nekoliko metara preko gola. Mada je Tirni povlačio Egipćanina. Liverpul traži penal, ali ništa od toga.

90. MINUT+2 - Arnold pokušava, ali je neprecizan.

Igraće se još šest minuta.

89. MINUT - Tirni umesto Zinčenka.

87. MINUT - GOL! Bobi Firmino za 2:2. Nebeski skok i pogodak glavom.

Pre toga Arnoldov maestralan dribling i odličan centaršut sa desne strane.

85. MINUT - Saka izvodi korner. Odličan centaršut, ali pokušaj glavom završava u naručju Alisona.

81. MINUT - Nunjez jedan na jedan sa Ramsdejlom, ali je golman Arsenala odlično ušao u šut. Nema izjednačenja.

Pre toga, odlična asistencija Salaha.

80. MINUT - Ipak ima, Trosar i Kivior umesto Žesusa i Edegarda. I Arteta je dakle menjao.

79. MINUT - Firmino umesto Fabinja. U Arsenalu još nema promena.

78. MINUT - Saka u kaznenom prostoru

74. MINUT - Saka u izglednoj prilici, ali Alison ipak hvata loptu. U nastavku akcije, šut ka golu Liverpula, ali neprecizno.

73. MINUT - Slobodan udarac sa strane, izvodi Arnold. Otklonjena opasnost.

69. MINUT - Korner za Liverpul.

60. MINUT - Izmena u Liverpulu. Tijago i Nunjez umesto Džonsa i Žote.

57. MINUT - Pokušava Salah iz neposredne blizine, ali Ramsdejl brani. Opet nema izjednačenja. Egipćaninu se ne da da novi gol.

53. MINUT - Ipak nije 2:2.

Prvo je Henderson uzeo loptu, a onda je odgovornost preuzeo Egipćanin. I promašaj, malo pored gola. Bolje da nije šutirao Salah.

52. MINUT - Korner za Liverpul sa leve strane. Gužva u kazenom. Oboren Žota i Tirni pokazuje na belu tačku. Holding je krivac za prekršaj. Golman Ramsdejl dobija karton zbog prigovora.

49. MINUT - Gakpo do Salaha koji ulazi u kazneni Arsenala, ali pogađa samo spoljni deo mreže.

48. MINUT - Traje opsada gola Arsenala, ali opasnost otklanja Zinčenko.

Nije bilo promena u timovima Klopa i Arterte.

Spremamo se za početak nastavka meča na "Enfildu". Samo neka potraje tako.

Poluvreme!

45. MINUT+3 - Liverpul ne uspeva da realizuje priliku i izjednači na 2:2.

Igraće se još četiri minuta.

45. MINUT - Žesus oduzima loptu Salahu, kreće ka golu Liverpula, ali je osujećen.

42. MINUT - GOL! Salah i vraća se Liverpul. Sada je 2:1 na "Enfildu". Asistencija se piše Hendersonu, iako je bilo dosta sreće.

40. MINUT - Čarke na terenu. Sudija Pol Tirni "rešava" sukob Džake i Trenta Arnolda. Dobijaju po žuti karton.

37. MINUT - Saka izvodi slobodan udarac sa desne strane.

33. MINUT - Šansa za Salaha. Egipćanin u izglednoj prilici, ali ne koristi situaciju jedan na jedan.

31. MINUT - Van Dajk dobija žuti karton!

28. MINUT - GOL! Martineli i Žesus strelac. Vodi Arsenal sa 2:0.

Idealan centaršut sa leve strane i Žesus pogađa glavom mrež domaćina.

25. MINUT - Korner za Liverpul. Gužva u kaznenom Arsenala, ali sve raščišćava Džaka.

20. MINUT - Robertson u šansi, ali šut iskosa sa straene odlazi pored stative.

8. MINUT - GOL! Vodi Arsenal sa 1:0. Strelac je Martineli. Prethodila je velika greška Virdžila Van Dajka koji je praktično poklonio loptu.

6. MINUT - Gakpo preti gostima. Šut sa ivice kaznenog prostora, ali nije precizan.

Meč 30. kola Premijer lige će uskoro početi. Minut ćutanja u znak sećanja na Hilsborou.

17.11 - U prethodnom meču, na "Emiratima" u Londonu je bilo 3:2 za Arsenal. Dvostruki strelac u tom duelu bio je Bukajo Saka koji je danas među starterima.