Srpski duel u Italiji pripao Sergeju! SMS golom rastužio Vlahovića i Kostića! (VIDEO)

08.04.2023

22:40

0

Autor: G. F.

Uzbudljiv derbi Serije A odigran u Rimu, domaći odneli važnu pobedu

Srpski duel u Italiji pripao Sergeju!  SMS golom rastužio Vlahovića i Kostića! (VIDEO)
SMS posle gola Juventusu - Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Fudbaleri Lacija savladali su Juventus u derbiju 29. kola Serije A sa 2:1 (1:1).

Duel srpskih internacionalaca, Sergeja Milinković-Savića s jedne i Dušana Vlahovića i Filipa Kostića s druge strane pripao je asu Lacija, koji je odradio veliki posao u trijumfu svog tima.

SMS je načeo Juventus golom u 38. minut. Pokazao je Srbin da je "hladan kao led" pošto je primio loptu pred golom rivala, namestio se i smestio je u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije Rabio se najbolje snašao u velikoj gužvi u petercu domaćeg tima i uspeo da ugura loptu u gol za izjednačenje.

S tim rezultatom (1:1) otišlo se na pauzu, a već u 53. minutu Zakanji je ponovo doveo Lacio u vođstvo. Viđena je maestralna asistencija Luisa Alberta koji je petom uposlio saigrača koji je sjajnim udarcem doneo pobedu ekipi iz Rima.

Vlahović i Kostić nisu uspeli ništa ozbiljnije da urade, pa su u 63. minutu zamenjeni, ali ni nove snage nisu donele ništa vredno Juventusu, koji je poražen napustio glavni grad.