Šokantan poraz Stankovićeve Sampdorije! Golčina u 95. minutu ih još više gurnula ka Seriji B!

08.04.2023

18:50

0

Autor: G. F.

Ekipa iz Đenove je poslednja na tabeli sa samo 15 bodova iz 29 utakmica

Dejan Stanković - Copyright Printscreen/Youtube/Serie A

Ne ide, pa ne ide, pa onda bude još gore. Tako teče mandat bivšeg trenera Crvene zvezde u Sampdoriji.

Preuzeo je Dejan Stanković ekipu iz Đenove sa misijom da je spasi ispadanja, ali deluje da je ta misija iz redova onih nemogućih.

Sampdorija je zakucana za dno tabele sa tek 15 osvojenih bodova iz 29 utakmica, a posebno bolan i šokantan poraz je ovaj današnji od Kremonezea, ekipe koja je dosad bila poslednja na tabeli!

A počelo je odlično po Stankovića i ekipu. Već u 15. minut poveli su preko Lerisa, a da bi stvari mogle da se zakomplikuju pokazao je Giljone izjednačenjem 20 minuta kasnije.

Do 66. minuta mreže su mirovale, a onda je Sampa ponovo povela preko Lamersa i izgledalo je da će biti upisana tri boda.

I tako sve do 85. minuta kada je Lokošvili doneo Kremonezeu 2:2, a da katastrofa bude potpuna pobrinuo se Sernikola koji je postigao pravi evrogol u petom minutu nadoknade vremena.

Šanse Sampdorije za opstanak i pre ovog kola bile su mizerne, a sada ih samo čudi može spasiti od selidbe u Seriju B. Na 9 kola pre kraja prvenstva imaju 11 bodova manje od Specije, koja je prva iznad crte.