Blamaža Napolija: Milan razbio lidera Serije A!

23:14

0

Roso-neri su na gostovanju slavili sa 4:0

Rafael Leao - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri Milana ostvarili su najveće iznenađenje u 28. kolu Serije A, jer su na gostovanju savladali ubedljivo Napoli sa 4:0.

Izabranici Lućijana Spalatija odigrali su najgoru utakmicu u sezoni, a verovatno su okrenuti već Ligi šampiona i četvrtfinalnom dvomeču sa istim protivnikom.

Napoli je ovaj meč igrao bez njihovog najboljeg igrača Viktora Osimena, ali to nikako ne umanjuje odličnu partiju Milana.

Ovim trijumfom, roso-neri su napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona sledeće sezone, što je i bio cilj, s obzirom na to da je Napoli ubedljivo prvi u Seriji A, sa 16 bodova više od drugoplasiranog Lacija.

Strelci za goste bili su Leao u 17. minutu, a osam minuta kasnije u strelce se upisao i Dijas.

U nastavku, mrežu je ponovo pogodio Portugalac Leao u 59, a konačan rezultat je delo Salemakersa u 67. minutu.

Izvor: M. N.