19:25

0

Madriđani „prokinuli“ u Primeri i vratili se na prepoznatljiv nivo

Karim Benzema - Copyright Profimedia

Real je ponovo moćan. Dva poraza od Barselone i izvesno izgubljena šampionska kruna poljuljali su malo temelje „Bernabeua“, međutim u nedelju su izabranici Karla Anćelotija demonstrirali silu protiv Valjadolida i tako poslali poruku da će kontinentalni tron braniti do poslednjeg atoma snage – 6:0.

Blistao je večeras na legendarnom madridskom stadionu Karim Benzema. Posle više od dva meseca Francuz postigao gol iz igre u Primeri, a kao da mu je posle toga pao ogroman teren s leđa, pošto je za samo sedam minuta postigao het-trik, treći najbrži u istoriji „kraljevskog kluba“.

Ujedno, Benzema je prvi put u karijeri postigao het-trik u prvom poluvremenu utakmice u bilo kom takmičenju u dresu Reala, dok se sa dašnja tri gola popeo na peto mesto večne liste strelaca u Primeri sa 233 postignuta pogotka.