I Brazil pao pred mundijalskim čudom! Stankovićev igrač doneo pobedu Maroku (VIDEO)

08:13

0

Afrikanci i Latinoamerikanci odigrali prijateljski meč

Marokanci slave pobedu nad Brazilom - Copyright Tanjug/AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Fudbaleri Maroka su u prijateljskoj utakmici ugostili i pobedili Brazil sa 2:1. Golove za afričku selekciju koja je nadavno, na Mundijalu u Kataru bila četvrta dali su Sofijan Bufal i Abdelhamid Sabiri. Jedini gol za "Selesao" dao je Kazemiro, u 67. minutu.

Novi kapiten Brazila je dao gol za 1:1, ali je onda vezista Sampdorije (na pozajmici iz Fiorentine) koju vodi Dejan Stanković postavio konačan rezultat  u 79. minutu. U igru je ušao samo 15 minuta ranije.

Pogledajte i taj odlučujući pogodak kome je prethodila i loša reakcija odbrane Brazilaca.

Iako je duel bio prijateljski, pobediti Brazil nije mala stvar. Tako da će ovaj trjumf u velikoj meri podići samopouzdanje Marokancima.

Brazil je bio bez povređenog Nejmara, ali su na terenu bili pomenuti Kazemiro, Militao, Lukaš Paketa, Vinisijus Žunior... Ukratko, protivnik za poštovanje