Iznenađenje u Bundesligi: Hofenhajm deklasirao Bajern, Gaćinović ušao sa klupe

15:43 >> 18:23

0

Srpski fudbaler igrao u velikoj pobedi domaćina

Copyright Tanjug/Uwe Anspach/dpa via AP

Čuda se dešavaju. Jedno takvo viđeno je danas u Bundesligi. Hofenhajm je na svom terenu deklasirao prvaka Evrope i Nemačke – minhenski Bajern sa 4:1 (2:1).

Domaćin je posle 24 minuta imao dva gola prednosti golovima Ermina Bičakčića i Munasa Dabura. Džošua Kimih je u 36. minutu smanjio zaostatak i vratio nadu svom timu (2:1).

Trener Flik je shvatio da nema vremena za šalu pa je tako u igru uvreo Levandovskog i Gorecku, dok je Gaćinović ušao u 59. minutu umesto Baumgartnera na drugoj strani. Nije ni to pomoglo Bavarcima, Hofenhajm se nije povukao, čak naprotiv, stvarao je šanse.

Nagrađeni su za to u 77. minutu kada je Kramarić zatresao mrežu, da bi isti igrač sa penala u drugom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Hofenhajm je prvi na tabeli sa šest bodova, Bajern je šesti sa tri poena.

Frajburg i Volfsburg su podelili bodove (1:1). Petersen je doveo domaćina u vođstvo u 11. minutu, Brekalo je u 42. poravnao rezultat. Do kraja meča su mreže mirovale.