29.09.2020

16:01 >> 11:17

0

Crno-beli u Humskoj slavili u prvom meču posle eliminacije od Šarloe

Tri boda se pišu. Partizan je u Humskoj savladao Bačku (2:1). Bila je to prva utakmica crno-belih posle ispadanja iz Evrope i poraza od Šarloa. Aleksandar Stanojević je rotirao, od starta je u timu bio Denis Stojković umesto Takume Asana, Filip Stevanović nije bio u protokolu, dok je Nemanja Stevanović posle dužeg odsustva bio na klupi kao rezervni golman umesto Vladimira Stojkovića.

Partizan je poveo preko Sadika u 50. minutu, da bi Suma u 61. duplirao prednost. Ipak, meč je obeležio gol Đorđevića u 78. minutu kada je napravio nekoliko sjajnih poteza i onda maestralno šutirao i smanjio prednost. Gosti su jurili bod, ali se Partizan odbranio na kraju.

90′ – KRAJ

Partizan je došao do tri boda. U nadoknadi je Bačka tražila penal, tvrdili su da je Vitas igrao rukom, a ne grudima. Sudija je samo odmahnuo rukom.

89′ – STANOJEVIĆ MENJA

Napravio je Stanojević nove izmene, na terenu su Lazar Pavlović, Matić i Šćekić, izašli su Sadik, Suma i Natho.

85′ – BAČKA ŽELI NOVI GOL

Posle postignutog pogotka fudbaleri Bačke nastavljaju da napadaju u želji da stignu do novog gola.

81′ – SADIK U ŠANSAMA

U kratkom vremenskom razmaku je Sadik imao dve prilike za gol. U prvoj je sa desetak metara šutirao daleko preko gola, da bi kod druge čuvar mreže Milojević na vreme istrčao i sprečio pogodak.

78′ – FENOMENALAN GOL ĐORĐEVIĆA

Bačka smanjuje zaostatak. Par sjajnih driblinga Đorđevića, pa maestralan šut sa ivice kaznenog prostora.

73′ – ČOLIĆ UMESTO MARKOVIĆA

Napravio je Stanojević novu promenu, ušao je Čolić umesto Markovića. Ritam je nešto slabiji posle drugog pogotka.

64′ – VITAS BLOKIRA ŠUT

Dobar napad Bačke, lopta je došla do Stojanovića, Vitas je izblokirao udarac.

61′ – AUTOGOL ZA 2:0

Partizan je duplirao prednost. Marković je centrirao prema Sumi, Tomović je u želji da izbije loptu matirao svog golmana.

59′ – SADIK OKLEVAO

Moglo je da bude 2:0. Sadik je previše komplikovao, odlučio je da dribla kada je trebalo da šutira, to je dalo šansu gostima da se odbrane.

55′ – ZDJELAR SLABO ŠUTIRAO

Oprobao se i Zdjelar, ali je šutirao veoma loše.

50′ – SADIK STRELAC

Partizan vodi od 50. minuta. Suma je asistirao, Sadik pogodio mrežu golmana Milojevića za vođstvo svog tima.

46′ – LUTOVAC NA TERENU

Umesto mladog Stojkovića na poluvremenu je u igru ušao Lutovac. Odmah se našao u šansi, ali je loše šutirao.

45′ – POLUVREME

Bez golova posle prvih 45 minuta u Humskoj.

44′ – LOŠ SLOBODAN UDARAC NATHA

Imao je Partizan priliku iz slobodnog udarca, Natho je loše šutirao.

40′ – KORNER ZA PARTIZAN

Tražio je Urošević centaršutom Markovića, odbrana Bačke je izbacila loptu u korner. Sadik je probao, nije bilo opasnosti.

35′ – UMALO GOL BAČKE

Mogla je Bačka da dođe do prednosti. Vitas je pogrešio, Ratković je bio sam pred golmanom, pokušao je da ga lobuje, Popović je to “pročitao” i sprečio pogodak.

28′ – KAKAV ŠUT PANTIĆA

Sa više od 30 metara je Marko Pantić uhvatio loptu na volej, išla je u gol, ali je Popović intervenisao.

19′ – DOBRE ŠANSE ZA CRNO-BELE

U kratkom vremenskom razmaku dve prilike za Partizan. Prvo je u Marković u 17. minutu gađao donji desni ugao, Milojević je morao dobro da se pomuči da odbrani i izbaci loptu u korner. Suma je potom šutirao preko gola.

14′ – PROBAO I SUMA

Suma je pokušao glavom posle centaršuta Miljkovića, bez opasnosti.

8′ – PARTIZAN TRAŽI PENAL

Tražili su fudbaleri Partizana penal. Prvo kada je Sadik pao u kaznenom prostoru, a onda par sekundi kasnije kada su tvrdili da je lopta pogodila u ruku nekoga od igrača Bačke. Sudija Minaković je odmahnuo rukom.

6′ – POKUŠAJI MARKOVIĆA I STOJKOVIĆA

Oprobali su se Lazar Marković i Denis Stojković udarcima iz daljine, lak posao za golmana Milojevića.

2′ – PARTIZAN NAPADA OD STARTA

Od prvog minuta crno-beli su krenuli u napad

0′ – UTAKMICA JE POČELA