27.02.2023

14:59

0

Crno-beli još jednom odigrali lošu partiju

Ne pamti se kada je Partizan u lošijem raspoloženju čekao večiti derbi. Raspada se sve oko stadiona u Humskoj, organizaciono i rezultatski i kao nikada ranije deluje da će sve osim pobede Crvene zvezde u predstojećoj najvećoj utakmici srpskog fudbala biti veliko iznenađenje.

Još jednom su crno-beli ovog proleća razočarali u Humskoj. Posle blamaže protiv Mladosti Gat (0:4), nedavne eliminacije od Šerifa u Ligi konferencija (1:3), Urošević i drugovi su u poslednjem meču 23. kola Superlige igrali samo 1:1 protiv Radničkog 1923.

Posle skoro 100 minuta fudbala na crno-beloj strani Topčiderskog brda deluje da su čelnici Partizana doneli, za njih, najbolju moguću odluku kada su meč koji je trebalo da bude odigran u nedelju pomerili za dan kasnije zbog vremenskih (ne)prilika. Tako su sebi "kupili mir" pošto se u ovom totalno nefudbalskom terminu na stadionu crno-belih okupilo nekoliko desetina navijača.

Sablasno je delovalo sve u u Humskoj ovog popodneva, a jedna od svetlih tačaka bio je debi Andreasa Kolorada u dresu Partizana. Visoki vezista nagovestio je da bi mogao da bude ozbiljno pojačanje crno-belih od naredne sezone, a svoju obećavajuću partiju krunisao je asistencijom za Kvinsija Meniga, koji je u 12. minutu doneo Partizanu prednost.

A onda je Valjak potpuno stao. Kao da su crno-beli očekivali da Kragujevčani neće imati snage da ih ozbiljnije ugroze, domaći fudbaleri su izgledali kao da samo čekaju poslednji sudijski zvižduk, za šta su na kraju surovo kažnjeni. Osetili su gosti svoju priliku u poslednjih 15-ak minuta meča, krenuli nešto organizovanije ka golu favorizovanog rivala i za to su nagrađeni majstorijom Vidosavljevića koji je u 80. minutu matirao Popovića i naterao i ono malo Partizanovih navijača da još jednom poruče Miloradu Vučeliću i Milošu Vazuri da je njihovoj vladavini u Humskoj došao kraj.

PARTIZAN: Popović - Živković, Ilić, Vujačić, Urošević - Traore (od 83. Baždar), Kolorado (od 78. Fejsa) - Dijabate (od 61. Jović), Pantić (od 61. Natho), Menig - Rikardo (od 78. Pavlović).

RADNIČKI 1923: Raičević - Vlajković, Mitrović, Miličić, Pecelj - M. Vidović, Zorić - Čolović (od 90+3. Krajišnik), Vidosavljević (od 90+4. Vidović), Evandro (od 75. Maksimović) - Milunović (od 75. Đurić).

/Menig 11 - Vidosavljević 80/

90. minut - Igraće se pet minuta nadoknade vremena.

83. minut - Baždar menja Traorea.

80. minut - GOL! Vidosavljević je izjednačio rezultat. Previše prostora u poslednjoj trećini terena su ostavili crno-beli defanzivci rivalu, što je fudbaler Radničkog iskoristio i izuzetno preciznim udarcem sa 20-ak metara matirao Popovića.

77. minut - Zapretio je Radnički-.Đurić je povukao loptu, šutirao snažno sa preko 20 metara, ali je Popović bio oprezan i uspeo je da odbrani. Petrić pravi još dve promene, Kolorada i Rikarda zamenili su Fejsa i Pavlović.

75. minut - Prve promene i kod gostiju. Evandra i Milunovića zamenili su Maksimović i Đurić.

73. minut - Apsolutno ništa se ne dešava u dosadašnjem toku drugog poluvremena. Deluje kao da igrači oba tima jedva čekaju da se meč završi.

61. minut - Prve promene u Partizanu. Dijabatea i Pantića zamenili su Jović i Natho.

54. minut - Ništa vredno pomena nije se dogodilo u uvodnih desetak minuta nastavka meča na stadionu u Humskoj.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Treneri nisu menjali ništa u sastavima u odnosu na start meča.

Poluvreme

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade vremena.

43. minut - Lekari su ukazivali pomoć Evandru i Vujačiću koji su se sudarili.

37. minut - Kragujevčani traže penal, VAR gleda sporni duel Evandra i Živkovića. Odluka je da penala nema!

32. minut - Menig izgleda kao najraspoloženiji za igru među domaćima, njegova asistencija do Kolorad umalo do uveća vođstvo. Šut Kolumbijca bio je zamalo neprecizan.

26. minut - Ilić zaslužuje žuti na isti način kao i njegov saigrač na desnom beku.

24. minut - Žuti za Živkovića zbog starta iza leđa na Luku Milunovića.

19. minut - Čolović pogađa stativu, sudije pokazuju ofsajd, ali deluje da je ovo bila regularna pozicija fudbalera Radničkog.

17. minut - Rikardo postiže gol, ali se poništava zbog ofsajda. Snimak je pokazao da se najbolji strelac crno-belih za pola koraka nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

12. minut - Gol, Partizan vodi 1:0, Kolorado je iz dubine svoje polovine poslao jednu oštru loptu prema Menigu, mladi Miličić je propustio ovaj pas, a Holanđanin je istrčao i pogodio za vođstvo.

8. minut - Navijači bi mogli lako da se izbroje, nema ih više od 100.

2. minut - Žuti za Stefana Čolovića, oštro po nogama Kolorada.

2. minut - Put Evandra, odbrana Popovića, izbijena lopta u korner.

1. minut - Počelo je

13.59 - Sudiće Pavle Tomić.

13.05 - Partizan: Popović - Živković, Ilić, Vujačić, Urošević - Traore, Kolorado - Dijabate, Pantić, Menig - Rikardo.