21:59

0

Katalonci nastavili da gaze ka tronu Primere

Feran Tores na meču sa Kadizom - Copyright Profimedia

Kadiz je u poslednje dve sezone sa "Kamp Nou" odneo čak četiri boda, ali večeras je za samo tri minuta u finišu prvog poluvremena položio oružje, a Barselona osvojila tri nova boda golovima Serhija Roberta i Roberta Levanodvskog (2:0).

Ostali su Katalonci na čelu Primere La Lige posle 22. kola sa osam bodova prednosti nad Real Madridom. Sada mogu da se posvete revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope protiv Mannčester junajteda na "Old Trafordu".

Barselona se bez Pedrija, Dembelea i Arauha mučila protiv Kadiza sve do pred kraj prvog poluvremena, a onda je sa dva pogotka u tri minuta na odmor otišla sa ubedljivom prenošću, mada treba istaći i da su gostima poništena dva gola - prvi zbog ofsajda pri rezultatu 0:0, a drugi usled faula kada je već bilo izvesno da će tri boda ostati na "Nou Kampu"