20:07

0

Kapiten Orlova nastavlja da urezuje svoje ime u istoriju amsterdamskog velikana

Dušan Tadić - Copyright Profimedia/MAURICE VAN STONE /ANP/Sipa USA

Kapiten Orlova Dušan Tadić nastavlja da urezuje svoje ime u istorijske almanahe Ajaksa. Maestralni srpski vezista večeras je stigao do trocifrenog broja postignutih golova u dresu amsterdamskog velikana.

Ajaks je večeras na svom stadionu lako srušio Spartu (4:0), uz brilijantno veče kapitena „kopljanika“ koje je krunisao sa dva gola i asistencijom.

Srpski fudbaler se upisao u strelce u šestom i 64. minutu iz penala, posle čega je Ajaks na svom zvaničnom Tviter nalogu objavio da je ovo bio stoti gol Tadića u njegovom dresu.

- Ne mogu da opišem koliko sam srećan što sam uspeo da postignem ovoliko golova za klub koji mi je tako prirastao srcu. Hvala van na konstantnoj podršci. Sve dugujem vama - napisao je Tadić.

Golove za tim iz Amstedama postigli su još Kenet Tejlor u 27. minutu na asistenciju Tadića i Mohamed Kuduz u 84. minutu.