Novi šok za Stankovića! Dekiju i sreća okrenula leđa, Sampdorija ispustila pobedu u devetom minutu nadoknade!

06.02.2023

22:11

0

Tim srpskog stratega bio nadomak trijumfa posle mesec dana

Dejan Stanković - Copyright Profimedia

Bio je Dejan Stanković nadomak prvog trijumfa sa Sampdorijom posle više od mesec dana, ali je bez tri boda u Monci ostao u nadokandi vremena - 2:2.

Vodio je tim srpskog stratega dva puta na gostovanju protiv kluba koji je u vlasništvu nekadašnjeg gazde Milana Silvija Berluskonija, tri boda nade bila su im nadohvat ruke, ali su bez dva ostali sa bele tačke u devetom minutu sudijske nadoknade!

Monca nije znala za poraz u 2023, skidala je "skalpove" Juventusu, odolevala Interu, Fiorentini, ali se u meču gde je bila favorit srećno se spasila poraza. Iskusni napadač Manolo Gabijadini u 12. minutu doveo je Sampu u vođstvo i tako prekinuo timski post od 434 minuta bez datog gola.

Petanja u 32. minutu izjednačio, goste iz Đenove je Gabijadini poveo ka važnom trijumfu drugim golom na meču u 58. minutu, a dok su se Đenovljani spremali za prvo slavlje još od 4. januara i trijumfa na gostovanju Sasuolou usledio je im je veliki šok. Muro je u poslednjim momentima utakmice oborio Petanju u kaznenom postoru, posle čega je Pesina postavio konačan rezultat.

Filip Đuričić je igrao solidno za Sampdorije, ali je izdržao 67 minuta na terenu.