Ako Verona izbori opstanak, Lazović će biti heroj čuda! Srbin najzaslužniji za bod u Udinama!

30.01.2023

22:50

0

Zanimljivo, ovo je timu sa Bentegodija tek četvrti osvojeni bod na strani ove sezone

Darko Lazović - Copyright Profimedia

Daleko je Verona još od bezbedne zone, trenutno je mnogo bliža selidbi u Seriju B nego ostanku u elitnom rangu italijanskog fudbala, ali nadu u čudo čuva im Darko Lazović.

Srpski fudbaler bio je jedan od nazaslužniji za to što se tim sa „Bentegodija“ neporažen vraća iz Udina, sa tek četvrtim bodom osvojenim na strani ove sezone – 1:1.

Gosti su vodili od 4. minuta, veoma atraktivnim autogolom kapitena Udinezea Rodrigo Bekaa, za koji najveće zasluge pripadaju nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde. Oduzeo je Lazović na protivničkoj polovini loptu Betu, snažno šutirao sa 20-ak metara, a u pokušaju da ga izblokira štoper Udinezea je postavio glavu od koje se lopta odbila tako da je u savršenoj paraboli završila pod prečkom.

Prenuli su se domaći fudbaleri i već u 12. minutu mogli da poravnaju, ali je golman Matip tada, kao i u nekoliko navrata kasnije, sjajnom intervencijom pomogao Veroni da dođe do važnog boda.

Ipak, u 21. minutu nije mogao ništa. Beto je prmio loptu u kaznenom  prostoru gostiju okrenut leđima golu, vratio je do Lazar Samardžića koji je natrčao i udarcem po zemlji izjednačio na 1:1.