21.01.2023

19:47

0

U Napulju šampionska euforija na polovini Serije A

Viktor Osimen slavi gol u Salernu - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Predugo Napulj čeka Skudeto! Više od tri decenije prošlo je od kako je legendarni Dijego Maradona doneo drugu titulu italijanskog šampiona podno Vezuva, gde na polovini tekuće sezone vri kao pred erupciju.

Večeras su Napolitanci napravili još jedan veliki korak ka šampionskom tronu. Ekipa Lućana Spaletija rutinski je prošla kroz Salerno, gde je domaća Salernitana savladana 2:0.

Odlični su bili izabranici Lućana Spaletija tokom čitavog meča, ali su do vodećeg pogotka došli relativno kasno, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Zambo Angisa proigrao Đovanija Di Lorenca na desnom boku, odakle je ovaj snažno šutirao i pogodio za 1:0. Samo tri minuta po nastavku drugog dela igre Viktor Osimen se dobro snašao pred golom domaćina i udvostručio prednost svog tima.

Ovim trijumfom Napoli se upisao i u istoriju Serije A, kao tek treći tim koji je na polovini sezone uspeo da osvoji 50 bodova u eri dobijanja tri boda za pobedu, posle Juventusa i Intera.